“Alates 1. juulist on keelatud müüa maitsestatud e-sigarettide valmissegusid, kuid vedeliku kaheks komponendiks jagamisel ehk maitsestamata vedeliku ja maitsestajate eraldi müük keelatud ei ole,” kinnitab Nicorex Baltic juhatuse liige Sven Kotke. Ta lisab, et ainult Nicorexil on kontrollitud, sh testitud e-vedelike maitsestajad, mis on mõeldud just e-sigarettides kasutamiseks.

Sven Kotke sõnul on oodata, et konkurendid asuvad nende lahendust ehk komponentide eraldi müümist kopeerima. “Kuna konkurendid ei tooda vedelikke ise, peavad nad tõenäoliselt kasutama toidumaitsestajaid. Need ei ole testitud ega mõeldud kuumutamiseks ja aurustamiseks, mispärast on toidumaitsestajad maitsevedelikes kasutatuna tervisele potentsiaalselt ohtlikud,” hoiatab Kotke.

Nii, nagu ka eelmiste jõustunud piirangute korral, kui keelati üle 10ml suuruste e-vedelike pudelite müük ja nikotiini kanguse ülempiiriks seati 20mg, on Nicorex erinevalt konkurentidest ka nüüd sortimenti suurendanud ja toonud juurde uusi maitseid.

“Tavapärase nelja nikotiini kanguse asemel on nüüd sortimendis 11 kangust,” selgitab Kotke ja lisab, et erineva nikotiini kangusega vedelikud aitavad paremini suitsetamisest loobuda, kus järk-järgult langetatud nikotiini tasemega jõutaks lõpuks ka e-sigaretist loobumiseni.

1. juulist keelati tubakast erinevate maitse- ja lõhnaainete kasutamine e-sigarettide vedelikes. Samuti pole alates juulist lubatud osta e-sigarette ja nende vedelikke e-poest. Uute regulatsioonide jõustumise valguses võttis Nicorex Baltic OÜ äriliselt uue suuna, keskendudes edaspidi enam tubakast loobuda soovijate nõustamisele. “Muutsime ka oma veebilehte, mis on täna suunatud eelkõige inimesele, kes soovib tubakast ja e-sigaretist loobuda,” lisab Kotke.