ISS Eesti AS-i uued omanikud on mitme ettevõtte tippjuhina tegutsev Triinu Reinold, finantsjuht ja ettevõtja Ülo Kallas, rahvusvaheliste kinnisvarainvesteeringutega tegelev investor Roberto de Silvestri ja tema äripartner Elio Cravero. Nad kõik on igapäevatöös seotud ka ärikinnisvarale spetsialiseerunud investeerimisfirmaga Colonna.

Triinu Reinoldi sõnul on vajadus professionaalse ja kompaktse kinnisvarahooldusteenuse järele Eestis üha kasvav ning eriti hindavad selle teenuse puhul tipptaset välisinvestorid. „1500 töötajaga ISS kuulub täna Eesti suurimate ettevõtete hulka, olles teenuse kvaliteedi, professionaalsuse ja uute tehnoloogiate kasutusele võtmise poolest teiste pakkujate seas turul eesrinnas. Usaldame ISS-i tänast juhtkonda, hindame kõrgelt nende nägemust ning soovime ettevõtte seniseid teenuseid jõudsalt edasi arendada,” ütles Reinold.

ISS Eesti tegevjuhi Mikk Sillamaa kinnitusel valis ISS Grupp ostjaid hoolega, sest kõige olulisem oli leida partner, kes jätkaks ISS Eesti väärtuste kandmist ja tagaks järjepidevuse kõikidele ettevõtte töötajatele.

Ettevõtte uus nimi saab selgeks järgmiste kuude jooksul, senikaua jätkatakse tegevust ISS Eesti nime all.

ISS Eesti pakub kinnisvara haldamist, hooldamist ja erinevaid puhastusteenuseid ning annab tööd ligikaudu 1500 inimesele ja teenindab rohkem kui 700 äriklienti ja üle 20 000 korteri üle kogu Eesti.

Ärileht kirjutas veel eelmise aasta lõpus, et Taani puhastusteenuste gigant lahkub Eesti turult. Ettevõtte plaanis lahkuda peamiselt arenevatelt turgudelt, nende seas Aasia ning Ida- Euroopa riikidest. Need 13 riiki annavad ISSi käibest 12 protsenti ning ärikasumist kaheksa protsenti. Plaani kohaselt lõpetab ISS äri Tais, Filipiinidel, Malaysias, Bruneis, Brasiilias, Tšiilis, Iisraelis, Eestis, Tšehhis, Ungaris, Slovakkias, Sloveenias ja Rumeenias.

Kinnisvarafirmaga Colonna seotud investorid ostsid kinnisvarahooldusettevõtte ISS Eesti, mida veel mõni kuu tagasi noolis konkurent, puhastusfirma SOL kirjutas Äripäev.

"Kui sellised asjad on turul müügil, siis algselt ikka oleme huvitatud," kinnitas puhastusfirma SOL Baltics OÜ juhatuse esimees ja Baltikumi tegevjuht Rinel Pius. Sellegipoolest ei osalenud nad läbirääkimiste hilisemas pooles."