Eesti langetas 1. juulist kange ja lahja alkoholi aktsiisi 25 protsenti, veiniaktsiisi jäi võrreldes varasemaga samaks.

Panime võrdlusesse Tallinnas asuva Sadama Marketi ja Läti SuperAlko hinnad. Eesti hinnad on võetud Läti hindadele võrdluseks Tallinna Sadama marketist, sest sealt leiab kõige sarnasema valiku, jaekauplused reeglina suurt valikut ekspordiks mõeldud siidri- ja õllekohvreid ei müü. Näiteks Selveri e-poes 24-purgist õllekohvrit müügilt ei leia, ainult 12-purgise.

Lätis ostlemisele on arvutatud juurde keskmine kütusekulu Tallinnast Ainažisse mööda Tallinn-Pärnu-Ilka maanteed mööda (194 kilomeetrit Tallinna kesklinnast). See teeb edasi-tagasi sõidu pikkuseks 388 kilomeetrit ja keskmise kütusekulu juures (6 liitrit/100km) tänaste kütuse hindadega (Tallinnas 11.07 seisuga 1,347) kütuse hinnaks 31,36 eurot.

Kütuselt on kahtlemata võimalik säästa, kui osta enne tagasisõitu kütus Lätist, seda soodustust kütusearvestusse lisatud ei ole.

Selgub, et kui eesmärgiks on osta peamiselt lahjat alkoholi ja mõningal määral veini ning kanget, siis tasub sõit ära alles suurema koguse puhul. Sõit muutub tasuvaks umbkaudu 10 kasti õlle ja kolme liitri kange alkoholi juures.

Vaata ostukorvide võrdlust tabelis:

*Tooted: A. Le Coq Premium 24 purki, A. Le Coq Gin Long Drink 24 purki, Sherwood Siider 24 purki, Don Simon pakivein 3l, Vahuvein Martini Asti 75cl, Viin Ruskii Standard 1l.

Hinnavõrdlus Tallinna ja Läti vahel:

*Tallinna hinnad võetud võrdluseks Sadama Marketist, kuna kaekauplused müüvad tooteid reeglina üksikult või väiksemate pakkidega.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid