1x
00:00


Ta on restoraniäri praktik ja atesteeritud toitlustuskorralduse ekspert, kes ei karda väita, et ta tunneb teenindus- ja toitlustusmaastiku läbi ja lõhki. Aastate jooksul on ta avanud ja juhtinud mitmeid uusi kohti, muuhulgas ka Kõue Mõisa ja privaatset coachingumaja Koolituskodu. Kati on viinud läbi ka suurel hulgal teeninduskoolitusi ning nõustanud toitlustusettevõtjaid teeninduse, turunduse ja müügi valdkondades. Katiga räägime, millised on tema kogemused teenindusvaldkonna ja juhtimiskvaliteedi ristumiskohtadest.

Suun tõdeb,et on aastatega teinud palju teeninduskoolitusi, kus juht palkab ta esmalt põhjusel, et ettevõttel ei ole piisavalt kliente ning juhi hinnangul on ettevõtte teenindus kehv ning koolitaja kutsutakse seda kehva teenindust korda tegema.

"Ja kui ma siis lähen ettevõtetesse, siis lõpuks teen seal ikkagi meeskonna coachingut. Mis tähendab seda, et ma sisuliselt olen juhi aseaine, " räägib Suun.

Ehk koolitaja läheb kohale, kuulab teenindajad ära ja saab aru, et tegelikult on hoopis juhtimises tehtud nii palju erinevaid vigu.

"Kui ma meeskondadega kohtun, siis tavaliselt ma näen selliseid ägedaid särasilmseid inimesi, kes oma loomu poolest juba nagu oleks head teenindajad. Tulemuseks on see, et ma ei hakka meeskonnale mingit teenindusteooriat plämama, vaid viskan juhid koolitusruumist välja ja hakkan teenindusmeeskonnaga välja selgitama, mis jamad seal päriselt siis juhtimisega on – miks teenindajad ei taha oma tööd suurepäraselt teha? Ja pahatihti koorub sellest välja, et on tehtud imelihtsaid juhtimisvigu, kus inimesi ei kuulata ja omavaheline suhtlemine on jäänud vajaka," räägib Suun,

"Ja siis ma muutungi külalislahkuse või teeninduse koolitajast pigem nagu meeskonna coachiks. Selle infoga, mis ma meeskonnalt olen saanud, lähen siis omakorda tagasi juhi jutule ja ütlen ausalt, et sa peaksid need ja need asjad juhtimises üle vaatama, kuna vaat et pooled inimesed on meeskonnas haudumas lahkumismõtteid nende jamade pärast," räägib koolitaja.

"Selle sammuga astun ma siis juhi coachi rolli. Mulle tundub, et tänapäeval on teenindusvaldkonnas see probleem, et inimeste juhtimist kui sellist väga ei toimugi; toimub pigem selline operatiivsete olmeküsimuste lahendamine, tööaja graafikute tegemine, kogu selline kabinetitöö ja inimene unustatakse ära,” tõdeb Kati Suun.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid