"Volvo Cars on otsustanud kutsuda kontrolli piiratud koguses 2014-2019 mudeliaasta neljasilindrilise diiselmootoriga sõidukeid," rääkis Volvo sõiduautode Balti riikide maaletooja Volvax Baltic OÜ turundusdirektor Tiit Lillipuu Kasulikule.

Lillipuu sõnul tuvastas Volvo tehas, et väga harvadel juhtudel võib mootori plastikust sisselaskekollektor sulada ja seetõttu deformeeruda, mille halvim tagajärg võib olla lokaalne mootoripõleng.

"Praegu teadaolevalt mingeid raskete tagajärgedega intsidente pole sellega seoses ette tulnud. Eestis on teenindussekutsumise alla kuuluvaid Volvo sõiduautosid kokku 602," kinnitas Lillipuu.

Autoomanikke teavitatakse kindlasti

"Volvo Cars’i ainus Eesti volitatud diiler - AS Info-Auto on teavitanud enamust enda kliente kõnealusest teenindussekutsumisest. Volvo-omanikke, kes on oma auto mujalt kui Info-Autost soetanud ja neid, kelle kontaktandmed puuduvad, teavitatakse kohe kui vajalik info Maanteametilt saadud," rääkis Lillipuu.

"Kui teil on Volvo 2014-2019 mudeliaasta neljasilindrilise diiselmootoriga sõiduauto ja soovite teada, kas see võib kuuluda kõnealuse teenindussekutsumise alla, soovitame järelepärimiseks kirjutada aadressile recall@infoauto.ee ja märkida ära mudel, mudeliaasta ning auto VIN-kood," soovitas Lillipuu.

Volvo Cars tegeleb hetkel Lillipuu sõnul parandusmeetmete ettevalmistamisega ning igale Volvo-omanikele antakse täiendavalt teada, kui ollakse valmis tema autoga tegelema. "Loomulikult on teenindussekutsumisel läbi viidud parandusmeetmed autoomanikule tasuta. Tavaliselt ei võta töö üle tunni," kinnitas ta.

Mudelid, millele võivad paranused vajalikud olla on V40, V60, V70, S80, XC60 ja XC90.

Seniks soovitab Volvo:

  • Kui mootori töö juures on märgata midagi ebatavalist, sealhulgas (kuid mitte ainult) mootori hoiatustule süttimist, mootori töö katkemist või võimsuse vähenemist, võtke ühendust Info-Auto Volvo esindusega.
  • Kui tunnete ebaharilikku lõhna, on soovitav ohutult peatuda ja võtta kehtiva lepingu olemasolul ühendust Volvo Assistance’i autoabiga või oma lepingulise autoabiga.
  • Kui nimetatud sümptomeid autol ei esine, on sellega ohutu sõita.