Tallinki kõigil liinidel veeti juulis kokku 1 238 871 reisijat, mis on 1.2% võrra rohkem kui 2018. aasta juulikuus. Avaldatud statistika kohaselt kasvas reisijate arv 2019. aasta juulis kõikidel ettevõtte liinidel.

„Oleme selle nimel kõvasti tööd teinud, et meie kõrghooaeg – juulikuu – oleks meie jaoks nii edukas kui vähegi võimalik,” märkis Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Tema sõnul on rekordilisele tulemusele kindlasti kaasa aidanud aasta alguses tehtud laevade uuendused, suurem tähelepanu klienditeeninduse edendamisele, mitmed uuendused ja kaasaegsed teenused.

Alkoholi müüginumbreid veel ei avalda

Kuigi Tallink oli üks esimesi ettevõtteid, mis lubas aktiisilangetuse korral oma laevadel ka alkoholihinda alandada, ei soovi ettevõte juulikuiseid müüginumbreid veel avaldada.

Tallink Duty Free juhi Aimar Pärna põhjendab, et ühe kuu põhjal on hetkel veel vara aktsiisilanguse tulemusi ja müüginumbreid hinnata. "Mõne kuu pärast on pilt selles osas kindlasti selgem ja saame hakata rääkima aktsiisilanguse mõjust müügile," märkis ta.

Samas tõdes Pärna, et kui aga vaadata lahja ja kange alkoholi juulikuu müüki Tallinna-Helsingi liinil üldisel tasemel, siis on mõlema puhul seal tõesti eelmise aastaga võrreldes kasvu märgata.

Alkoholitootjad on väitnud, et alkoholiaktsiisi alandamisega, on alkoholi müük põhjapiiril kasvanud mullusega võrreldes 2,2-kordselt. Coop Eesti on öelnud, et nende kaupluste kange alkoholi käive kasvas juulis 20%.

Püstitas ka kaubaveos rekordi

Lisaks rekordilisele üldisele reisijatearvule püstitas Tallink ühes kuus veetud reisijaterekordi ka Eesti-Rootsi liinidel, kus veeti juulis kokku 119 398 reisijat ning Läti-Rootsi liinil, kus veeti juulis kokku 97 756 reisijat.

Reisijateveo rekordi kõrval püstitas ettevõte ka uue juulikuus veetud kaubaveoühikute rekordi, vedades selle aasta juulis kokku 29 967 ühikut kaupa, mis on 1.1% võrra rohkem kui samas kuus eelmisel aastal.

Kuigi veetud reisijate sõidukite arv juulikuus polnud sel korral rekordiline, on juulis veetud 155 297 sõidukit siiski 1% võrra rohkem kui eelmisel aastal samas kuus veetud sõidukite arv.

Juulikuu reisijatestatistika kohaselt vedas Tallink ainuüksi juulikuus reisijaid enam kui 170-st riigist üle maailma, sealhulgas reisijaid sellistest eksootilistest riikidest ja piirkondadest nagu Uus-Kaledoonia, Guyana, Laos, Brunei, El Salvador, Mongoolia ja paljudest muudest riikidest ja piirkondadest.

Kasvab nii Aasia kui Euroopa turistide arv

Kuigi suurim hulk ettevõtte reisijatest pärineb Tallinki koduturu riikidest Eestist, Soomest, Rootsist ja Lätist, suureneb sarnaselt eelmistele aastatele endiselt Aasiast tulnud reisijate arv.

Lisaks Aasia reisijatele on aga märgata ka Euroopa riikidest saabuvate reisijate arvu kasvu, sealhulgas enim on kasvanud Saksamaalt, Itaaliast, Prantsusmaalt ja Suurbritanniast tulnud reisijate arvud.

„Rõõm on täheldada, et lisaks Aasia reisijatele on Läänemerel reisimise vastu huvi kasvamas ka Euroopas ja et oleme suutnud oma laevadele reisima meelitada inimesi pea igast maailma nurgast,” rääkis Tallinki juht Paavo Nõgene.

Samas toonitas ta, et kõrghooaeg pole veel lõppenud. "Seega tegutseme sihikindlalt edasi ning jätkame tööd selle nimel, et meile pandud ootusi ületada," ütles Tallinki juht.