800-ruutmeetrise poe eesmärk on rahuldada linnaliku elustiiliga inimeste vajadusi ning selle fookus on valmistoitudel, tervislikel valikutel ning mugavatel ja kiiretel ostudel.

"Vanalinna Prisma on meie esimene kauplus kesklinnas ning ühtlasi esimene supermarket, mis on mõeldud ööpäevaringselt tehtavateks kiireteks ostudeks," ütles Prisma Peremarketi operatiivdirektor Teemu Kilpiä.

Konkurentsi ei karda

Küsimusele, kuidas suhtutakse piirkonnas kasvavasse konkurentsi, vastas Kilpiä, et seda nad ei karda. "Meie eeliseks on suurem valik, kui teistel poodidel ja sama soodsad hinnad, kui mujal Prismades," rääkis Prisma Eesti regioonijuhi Jarkko Hyüvoneni. Tema sõnul on konkurents kasulik eelkõige kliendile, kõik peavad pingutama, et klienti enda juurde saada.

Lühikese aja jooksul on vanalinna piirkonnas avatud mitu poodi, juunis avas enda Expresspoe Maxima. Veel leiab piirkonnast Cirkle K mugavuspoe, samal tänaval asub Rimi, kellel on vanalinnas lisaks veel kaks kauplust.

Plaan laieneda veel

Kilpiä sõnul on plaanis Tallinnasse ja selle lähiümbrusesse plaanis avada järgmiste aastate jooksul ligi 10 supermarketit. Järgmine supermarket on plaanis avada juba 2020. aasta sügisel Porto Franco keskuse keldrikorrusel.

"Supermarketi tootevalik on hüpermarketist väiksem, kuid esindatud on kõik põhilised esmatarbekaubad," rääkis Kilpiä. Kauplusesse oodatavatest klientidest on tema sõnul pood mõeldud nii vanalinna elanikele, lähiümbruses töötavatele inimestele kui ka turistidele.

Kilpiä sõnul on Vanalinna Prisma eriline selle poolest, et mõeldud on erinevatele inimestele. "Inimene, kellel on kiire, võib minna otse salatileti juurde, kust leiab nii kohvi kui mahlad. Selleks ei ole vaja tervet poodi läbi kõndida," rääkis ta.

Pood kompaktsem kui teised Prismad, riiulivahed on väiksemad ja müügil ei ole nii suurt valikut tööstuskaupasid.

Prisma Peremarketi kommunikatsioonijuhi Piret Lankotsi sõnul on olulisteks klientideks lisaks kohalikele ka soomlased, kes läheduses peatuvad, sest pakutakse neile tuttavat kaupa. Praegu on Prisma korraldamas ka tarbijaküsitlust klientide seas, et selgitada välja 100 toodet, mida kliendid Soome Prisma kauplustest ka Eestis müügil näha tahaks.

Prisma esimese supermarketi pidulikust avamisest võtsid osa Soome saatkonna, Soome Instituudi ja Kaupmeeste Liidu esindajad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid