Southwesterni teatal käis iga aastaga suureneva tudengite hulgaga programmiga sellel suvel USA-s tervelt 374 Eesti tudengit. Nendega liitus lisaks veel ligi 300 eestlaste poolt juhendatavat tudengit lähiriikidest. 173 Eesti noort sõitis Ameerika Ühendriikidesse juba teist või enamatki korda.

„Eks nüüd läheb mõni hetk aega, kui kõik oma tudengiellu taas sisse elavad ja muljeid jagavad ning peale seda saame ehk täpsemalt kokku lööma hakata kõiki numbreid. Esialgsete andmete põhjal on 10 miljoni dollari piir kindlasti ületatud,“ märkis Southwestern Advantage Eesti esindaja Erki Kukk.

„Vähem oluline pole muidugi ka selle intensiivse ajaga saadud kogemused. Alustades müüginippidest, enesekehtestamise oskuse, kohaliku kultuuri, -inimeste või lausa köögi akna taga mängimas nähtud karude perekonnani,“ lisas Kukk.

Sellel suvel tegutsesid eestlased kokku 23 osariigis Alaskalt kuni Texase ja Californiani välja ning eestlaste juhendamisel käisid müügitööd tegemas ka tudengid Lätist, Leedust, Poolast, Gruusiast ja Slovakkiast.

„Seni on aga siiski just Eesti tudengid olnud kõige arvukamad ja edukamad ning järjest mitmel aastal koju toonud ka auhinnad parimate tulemuste eest. Vägagi tõenäoline, et nii läheb ka sellel aastal,“ märkis Kukk.

Uueks suvehooajaks hakatakse valmistuma juba sügisest, kui programmiga oodatakse liituma uusi tudengeid, kes siis aasta jooksul saavad läbida põhjaliku koolituse. „Meie tudengite head tulemused näitavad selgelt, et müügioskused on vägagi õpitavad ja eestlased on selles tegelikult väga osavad,“ lisas Southwestern Advantage Eesti esindaja Erki Kukk.

Möödunud suve jooksul koputasid Eesti tudengid kokku ligikaudu 2 miljoni ameeriklase kodu uksele ning tutvustati müügitöö käigus Eestit ca. 200 000 kohalikule perele. Peale müügitöö said tudengid vabadel nädalavahetustel ka ringi reisida ja kohalike vaatamisväärsustega tutvuda.

„Üks populaarseimad tegevusi on enamasti olnud erinevate vee- ja lõbustusparkide külastamine, aga loomulikult ka kõik muud kohalikud vaatamisväärsused ning rahvusvaheliselt tuntud kohad nagu Niagara juga, Grand Canyon ja Yellowstone,“ märkis Kukk. „Arvutasime kokku, et meie inimesed külastasid kokku ligi sadat erinevat suuremat ja väiksemat rahvusparki,“ lisas ta.

Ka tuli ette, et mõni raamatumüüja sattus oma igapäevaelus huvitavate avastuste peale. Näiteks Katariina Kalda, kes müüs Southwestern Advantage programmiga USA-s Alaskal raamatuid, avastas hommikul köögi akna tagant karuema koos kahe pojaga.

Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage’i suvetöös aastal 2001. Nüüdseks on sellest programmist välja kasvanud Baltimaade üks edukamaid tudengiorganisatsioone, mille tegevusest on rahvusvahelise elu- ja töökogemuse saanud üle 2000 siinse tudengi.

Programmi raames saavad tudengid põhjaliku ettevõtlus- ja müügikoolituse ning seejärel veedavad suve Ameerikas reisides, ukselt-uksele hariduslikke raamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes.