„Kliimaeesmärkide saavutamine nõuab kiiret tegutsemist,“ ütles Alexela juhatuse liige Alan Vaht ning lisas, et keskkonna säästmiseks tuleb astuda senisest oluliselt teadlikumaid samme.

„Konkurentsitult odavaim lahendus on täna gaasilised kütused, mis lisaks kohesele keskkonnasäästule annab tarbijale bensiini ja diisliga võrreldes tuntava võidu rahakotis. Näiteks maksab gaasiga sõites 100 kilomeetri läbimine vaid 3 eurot ja aastas kulub rohegaasiga sõites kõigest 600 eurot,“ rääkis Vaht ja märkis, et selline sääst nii keskkonna kui ka rahakoti mõttes peaks kõnetama igaüht.

Täna kell 10.00-11.00 saab rohegaasil sõitvatesse sõidukitesse tankida eestimaist kliimaneutraalset biometaani CNG-d nullhinnaga ja seda Tartus, Võrus, Jüris, Tallinnas Sikupilli ja Pääsküla tanklates.

Ühtlasi saab tanklaketist LPG autogaasi kogu nädala vältel erihinnaga. Tavapärasest LPG hinnast on tinglikult lahutatud kütuseaktsiis ja käibemaks. LPG autogaas on Alexela tanklates üle Eesti kättesaadav erihinnaga tänasest, 16. septembrist kuni 22. septembrini.

Gaasilistest kütustest teadlikkuse kasvatamine kulmineerub neljapäeval, 19. septembril Tallinna Lauluväljakul ettevõtte eestvedamisel toimuva kliimaneutraalsuse konverentsiga „Hüvasti õhusaaste!“. Konverentsi korraldavad Alexelaga koostöös Škoda, Volvo ja Scania.

Täiendav teave:

Kliimaneutraalset rohegaasi toodetakse siinsamas Eestis. Tegemist on jäätmete ringmajandusega, kus looma lägast, silost ja sõnnikust toodetud rohegaasi ehk biometaani kasutatakse transpordikütusena ning selle potentsiaal on suur.

Mida rohkem rohegaasi toodame ja tarbime, seda vähem peame importima bensiini ja diislikütust ning vedelaid biokütuseid. Sellel on positiivne mõju ka riigi väliskaubandusbilansile.

Lisaks tuleb arvestada, et toornafta ja bioressursi transportimiseks tehastesse ning seal toodetud bensiini ja diislikütuse ning vedelate biokütuste transportimiseks turule, kulub palju energiat. Kodumaise rohegaasiga teeme suure teene nii keskkonnale kui enda rahakotile.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid