2018. aastal loodud ettevõte plaanib investeeringut kasutada turule sisenemiseks ning arendusmeeskonna suurendamiseks Eestis.

Idufirma teist investeerimisvooru juhtis Eesti riskikapitalifirma Tera Ventures. Siinsetest investoritest osalesid lisaks varasem rahastaja Superangel ning Skype'i üks asutaja Jaan Tallinn, kes tuntud mitmete tehisintellekti valdkonda tehtud investeeringute poolest. Kokku on Snackable AI alates 2018. aastast investeeringutena kaasanud 2,3 miljonit dollarit - teiste seas on idufirma tegevusele õla alla pannud tuntud USA meedia veteran Richard Sarnoff.

Snackable AI arendab tehisintellektil põhinevat otsingumootorit, mis võimaldab otsijal leida vajalikku audiosisu nii podcastide, audioraamatute, videote ja muude helitekste sisaldavate materjalide seast. Kasutades keeletöötluse ja masinõppe tööriistu, aitab rakendus erinevatest salvestustest üles leida konkreetselt otsitavad teemad, võttes arvesse ka konteksti ning esitades tulemuse lühiformaadis - nii ei pea otsija kuulama läbi pikki salvestusi leidmaks huvipakkuvat kohta.

Investeerimisvoorus kogutud 1,4 miljonit dollarit kasutatakse ettevõtte laienemiseks ning turule sisenemiseks. Tänaseni on äriklientidele suunatud Snackable rakendus olnud arengufaasis ning tehtud on privaatseid pilootprojekte mitmete juhtivate meediafirmadega USAs nagu Slate, kellest mitmed on lähikuudel teenust lansseerimas.

Snackable AI asutaja ja tegevjuhi Mari Jolleri sõnul toob turule sisenemine kaasa vajaduse meeskonna suurendamise järele nii New Yorgis, kus on ettevõtte peakontor, kui ka Tallinnas, kus tegutseb arendusmeeskond. „Kindlasti jätkame ja laiendame oma tegevust Eestis, kuna siinsetel inseneridel on olemas vajalik oskusteave tehisintellektil põhinevate tehnoloogiate arendamiseks. Oleme pidevalt uute talentide otsingul, et pakkuda Eesti arendajatele võimalust töötada koos valdkonna tipptegijatega tulevikutehnoloogiate arendamisel," sõnas Joller.

Tera Ventures asutaja ja partneri Stanislav Ivanovi kinnitusel sündis otsus investeeringu tegemiseks veendumusest, et Snackable AI tehisintellektil põhinev rakendus avab ammu oodatud ukse audiosalvestuste maailmas orienteerumiseks: „Snackable lisab senistele otsinguvõimalustele uue mõõtme, kuna võimaldab kasutajal avastada huvitavaid audiosalvestusi, analüüsides nende tegelikku sisu ja konteksti, mitte ainult pealkirju. Lisaks suudab rakendus välja tuua kõige olulisemad osad salvestustest, mis säästab kasutaja aega ja parandab kuulamiselamust."

Ivanov lisas, et Tera Ventures pakub oma portfellis olevatele idufirmadele juurdepääsu ekspertteadmistele ja praktilisele abile, mis on vajalik idufaasist küpseks ettevõtteks kasvamiseks ja rahvusvahelistelt investoritelt kapitali kaasamiseks. Samuti aitab Tera Ventures idufirmadel luua võrgustikke turgudel, kuhu portfellettevõtted laieneda soovivad - näiteks Suurbritannias, USA-s ja Aasias. Varasemalt kuuluvad Tera Ventures portfelli mitmed Eesti edukaimad idufirmad Realeyes, GrabCAD, Cleveron, Monese, Jobbatical, Scoro jt.

Snackable AI asutas 2018. aastal eestlane Mari Joller, kes viimastel aastatel on pühendunud tehisintellektil põhinevate tehnoloogiate arendamisele. Varasemalt on ta asutanud proaktiivse hääleassistendina toimiva rakenduse Scarlet, juhtinud uute tooteüksuste loomist Nokia ja Virgin Mobile juures. Joller on omandanud bakalaureusekraadi USA Middlebury kolledžist ja magistrikraadi Harvardi Ülikoolist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid