'Täna avaldasid kampaania raames loomakaitsjad ka video, milles kliendid lõikavad protestimärgiks Partnerkaarte pooleks.

Nähtamatute Loomade sõnul on neile laekunud kümneid videosid Partnerkaartide pooleks lõikamisest nii nende vabatahtlikelt kui ka fännidelt. Videote eesmärgiks on mõjutada Selverit loobuma puurikanade munade müügist aastaks 2025.

“Enamik eestlasi ei poolda kanade julma puurispidamist. Kui klient oleks tõesti Selveri jaoks partner nagu seda Partnerkaart sümboliseerib, siis oleks see loomasõbralik otsus juba ammu tehtud,” sõnas kaardi puruks lõiganud klient ja Nähtamatute Loomade toetaja Aleksandra Krijer.

Lisaks videotele koguvad Nähtamatud Loomad ka allkirju Selveri-vastasele petitsioonile ning käivad iganädalaselt Tallinna ja Tartu Selverite ees meelt avaldamas.

"Tallinna Kaubamaja Grupi kodulehel on kirjas, et nende põhiväärtusteks on vastutustundlikkus, ausus, läbipaistvus ja usaldusväärsus. Ettevõte, kes klientidele selliseid tõekspidamisi kinnitab, peaks näitama seda ka oma tegudes," sõnas Nähtamatute Loomade korporatiivsuhete juht Sirly Meriküll, lisades, et grupp on läbirääkimisest loomakaitsjatega keeldunud.

"Puurikanade olukord on üha laiema avalikkuse tähelepanu all, kuna puurisüsteemid põhjustavad lindudele suuri füüsilisi ja emotsionaalseid kannatusi. Seni on puurikanade munade müümise lõpetamisest teatanud 40% Eesti jaesektorist, sealhulgas ettevõtted nagu Rimi, Prisma, Maxima ja Stockmann," kirjutavad loomakaitsjad pressiteates.

Selle kuu esimesel nädalal, kui loomakaitsjad Selverite ees piketeerisid, sõnas poeketi kommunikatsioonijuht Rivo Veski, et praegu otsustavad tarbijad enamasti hinna järgi.

"Selveri rikkalikus munavalikus on nii mahepõllumajanduslikult toodetud munad, vabalt peetavate kanade munad, õrrekanade munad kui ka puurikanade munad. Kuigi enamik tarbijaskonnast toetab loomadega arvestava toidutööstuse toodangu osakaalu kasvu kaubanduses, langetab endiselt valdav enamus inimestest lõpliku ostuotsuse hinnasildi põhjal. Puuris peetavate kanade munade müügi täielikuks lõpetamiseks on vaja soodsa majanduskeskkonna kasvu, nõrgemate tarbijagruppide majandusliku heaolu tõusu ja tarbijate hinnatundlikkuse vähenemist."

Vaata videot allpool!