Oktoobris korraldab LHV taas aktsiamängu – Börsihai. Mäng toimub harjumuspärases vormis ehk nelja nädala jooksul saavad osalejad virtuaalkontol aktsiatega kaubelda, eesmärgiga kasvatada enda portfelli väärtus teistest suuremaks.

Tasuta aktsiamängus on kõik investeerimishuvilised oodatud osalema. Tänavu on osavaima noore investori leidmiseks kuni 19-aastastele koolinoortele eraldi arvestus ning välja pandud ka vastavad boonusauhinnad. Osalema on oodatud ka firmade, koolide jt meeskonnad, et leida, kes on näiteks klassi parim rahakasvataja, või võrrelda, millises firmas töötavad kõige osavamad börsihaid. Meeskonda kuulumist saab märkida mänguportfelli avamisel.

LHV maaklertegevuse juhi Sander Pikkeli sõnul on Börsihai hea võimalus astuda aktsiaturgudel esimene samm neile, kes päris börsil kauplemist peavad enda jaoks veel liiga riskantseks. Lisaks sellele on aktsiamäng ka hea koht, kus oma investeerimisoskused proovile panna ja neid sõbra omadega võrrelda. „Börsihai toimub oktoobris, mis on varasemalt olnud üks põnevamaid kuid kauplemiseks. Eelmise aasta Börsihai osalejatel tuli hakkama saada mängu ajaloo ühel raskeimal perioodil, kui oktoobris sai alguse jõuludeni kestnud karuturg. S&P 500 indeks langes mängu ajal 5,38%.“

Igal Börsihai osalejal on virtuaalportfell, mille väärtuseks on mängu alguses 10 000 dollarit ning igal tööpäeval kuni mängu lõpuni kantakse sinna veel lisaks 1000 dollarit. Portfelli registreerides saab valida, kas osaleja soovib 10 000 dollarit saada oma virtuaalkontole „rahana“, millega ise omale nullist aktsiaportfell üles ehitada, või aktsiapaketina, kus on tema eest juba selle summa ulatuses ostetud võrdsetes osades Standard & Poor’s 500 indeksi 5 suurima ettevõtte aktsiaid (Microsoft, Apple, Amazon, Facebook, Berkshire Hathaway).

Mäng toimub 7. oktoobrist kuni 1. novembrini 2019 ja võitjaks on mängija, kelle portfell on 1. novembri seisuga turul kõige rohkem väärt. Mängule saab registreerida alates 23. septembrist kuni mängu lõpuni.
Mängu auhinnafond on 5500 eurot.

LHV on investeerimis- ja kauplemismängu korraldanud juba 18 aastat, ning kokku on mängus osalenud üle 21 000 mängija. Kuni 2006. aastani kandis aktsiamäng nime „Noor pensionär“.

Loe mängust pikemalt LHVs.