Citybee kolis suvel linnatänavatel seisnud renditavad elektritõukerattad talveks kokku ja asendab need sõiduauto minutipõhise renditeenusega, kus kasutaja peab maksma vaid aja ja kasutatud kütuse eest, vahendab ERR.

Citybee pressiesindaja Triin Adamson rääkis, et teenus toimib analoogselt tõukerattarendile, kus kasutaja peab omale alla laadima mobiilirakenduse ja tegema sinna konto. Sealt on näha Tallinna ja selle lähiümbruse kaart, kus teenus toimib, samuti vabad sõidukid.

Sõidukirendi puhul peab kasutaja laadima üles oma B-kategooria juhiloa, mis seejärel valideeritakse. Äpist saab valida lähima sõiduki, selle broneerida ja siis minna auto juurde - võtmed leiab auto seest.

Rendisõidukiga võib teoreetiliselt ära käia ka suvilas või Pärnus, kuid teenust saab äpist lõpetada üksnes Tallinnas ja selle lähiümbruses, kasvõi oma koduhoovis, juhul kui see lubatud areaali jääb.

Adamsoni sõnul on eesmärk, et Citybee teenus oleks kasutajale soodsam kui näiteks Boltiga sõitmine. Nemad näevad ettevõtte potentsiaali just taksolaadse laenutusena - kui inimesel on kümme minutit järgmise koosolekuni linna teises otsas, võtaks ta takso asemel Citybee rendiauto.

Sõiduki rentimine linna maal saab olema tasuta, küll aga ei või parkida eraparklates. Hetkel on läbirääkimised parkimise asjus Tallinna linnaga siiski veel käimas, seetõttu ei saa ka täpselt lubada, millal teenus käivitub. Eesmärk on jõuda selleni veel oktoobrikuus.

Loe uurist ERRis.

Kasuliku päringu peale teenuse detailide osas vastas Citybee pressiesindaja Triin Adamson ainult: "Hetkel ei ole Citybee sõidukite teenus veel aktiivne, mistõttu ei saa detailset informatsiooni jagada."

Vaata Citybee autosid allolevas galeriis: