„Oleme hanke väljakuulutamise eel veendunud, et lähiaastatel hakkab Tallinnas sõitma kaheksa kuni kakskümmend kolm uut ja kaasaegset trammi,“ rääkis Tallinna Linnatranspordi juhatuse liige Deniss Boroditš. “Arvestades suurt hulka trammidega seotud tulevikuplaane, peame kindlasti võimalikeks uuteks liinideks valmis olema, aga kuna trammid on väga populaarsed, vajame uusi tramme ka olemasolevatel liinidel kasvava sõitjate hulga teenindamiseks.”

Tallinna Linnatransport soovib trammide hankimisega täita kahte olulist eesmärki: pakkuda Tallinnas parimat ühistransporditeenust ja vähendada ettevõtte ökoloogilist jalajälge.
Möödunud aastal sõitis trammiga ligi 29 miljonit inimest ja uute trammide saabudes prognoosib ettevõte sõitjate arvu kasvamist veel umbes kümnendiku võrra.
Uued trammid täiendavad Tallinna Linnatranspordi trammiparki, kuhu kuulub täna 20 uut CAF trammi, 6 uut retrotrammi ja 44 KT-tüüpi trammi.

Tallinna Linnatranspordi AS-i poolt välja kuulutatud trammihankele kvalifitseerunud pakkujad selguvad 2020. aasta esimeses kvartalis. Riigihanke võitnud trammitootja selgub 2020. aasta esimeses pooles.

Tallinna Linnatranspordi AS teenindab pealinnas 530 bussi, 70 trammi ja 50 trolliga aastas kokku rohkem kui 140 miljonit sõitjat. Ettevõttes töötab kokku ligi 2000 inimest, kes teenindavad 72 bussiliini ning nelja trammi- ja nelja trollibussiliini.