9. mail ostis klient firmalt Autodeost sõiduauto Audi A6, tegemist oli 1999. aasta masinaga mille sees tuksub 2.4 liitrine mootor. Inimene tasus auto eest kokkulepitud hinna, milleks oli 1199 eurot. Lisaks müügilepingule sõlmisid pooled garantiilepingu, millega kaupleja andis müügiesemele perioodil 9.mai 2019 kuni 24.mai 2019 garantii.

Peale ostu lõi klient masinale hääled sisse ja põrutas Tallinnast Narva poole. Rõõmu ja lõbu võimsast Audist jätkus täpselt 96 kilomeetriks, siis lakkas masin töötamast. Olukord oli lausa nõnda hull, et õnnetu ostja pidi masina puksiiiri abil parkimisplatsile viima.

Ostja andis koheselt firmale rikkest teada, samuti saatis ta kolm päeva hiljem e-kirja. Kaupleja sõnas ostjale, et ta on ise sõiduki rikkes süüdi.

12. juulil taganes tarbija tehingust ja nõudis firmalt raha tagasi, samuti soovis ta müügilepingu registreerimise kulu hüvitamist.

Komisjon otsustas, et tarbija nõue tuleb rahuldada. Asja muutis veidi keerulisemaks see, et müügilepingus polnud autot kirjeldatud. Kuid siiski sätestab võlaõigusseadus, et kaup peab vastama eeldatavatele nõuetele. Kliendil oli õigus eeldada, et auto pärast ostu sõidab.

Kasutatud autot ostes tasub see alati lasta üle vaadata kolmandal osapoolel. Heaks lahenduseks on tingimuse seadmine, et tehing viiakse lõpuni siis, kui sõiduk läbib puhtalt tehnoülevaatuse.