Kindlustus: esialgne tormikahjude hind eraisikutele üle 100 tuhande euro, nii mõnigi neist oli välditav
Praeguseks on PZU kindlustusele seoses nädalavahetusel Eestit räsinud tormiga eraisikutelt laekunud kahjuteateid rohkem, kui 100 tuhande euro ulatuses, kuid tegu on vaid esialgse numbriga. Kuigi lõviosa kahjudest oli paratamatus, siis kindlustuse sõnul oli nii mõnigi kahjujuhtum välditav vastavaid ettevaatusabinõusid kasutades.
PZU varakakahjude grupi juht Marge Habakukk ütles, et kõige enam tegi torm kahju hoonetele viies neilt katuseid ning räsides korstnaid. Loomulikult ei säästnud tormituul ka lisa- ning kasvuhooneid. „Näiteks ühel juhul viis torm endaga kasvuhoone kaasa ning see omakorda lõhkus ka aia,“ tõi Habakukk näite. Loomulikult murdis torm ka puid, mis omakorda lõhkusid maju, aedasid, kasvuhooneid, autosid ning ka näiteks ilusa mängumaja.
Samas rõhutab Habakukk, et nii mõnigi tormist tekkinud kahju oleks ettevaatusabinõude kasutamisel jääda olemata.
„Juba oktoobri alguses levitasime teadet, millega soovitasime inimestel valmistuda tormisemateks ilmadeks. Eeskätt soovitasime just tagada aiamööbli ja batuutide ohutus ning viimase tormiga laekuski meile mitmeid teateid seoses batuutidega. Nii ei saanud kahjustada ainult batuudid ise, aga näiteks ka auto, inimese enda maja ning naabri aed,“ toob Habakukk näiteid. Siiski tõdes Habakukk kergendunult, et sellised juhtumid piirdusid vaid varaliste kahjudega.
„Kunagi ei saa ju täielikult välistada, et lenduläinud batuut tabab maja või auto asemel hoopis mõnda inimest,“ lisas Habakukk.
Soovitav on tormisemate sügisilmade saabudes lahtise aiamööbli võimalusel talveks hoiule toimetada või siis batuutide puhul kinnitada need ohutuse mõttes tugevalt maapinna külge.