Reinsalu ütles Delfile, et jälgib kogu ajakirjanduse kaudu avalikkuse ette ilmuvat infot murega ja võtab seda tõsiselt. "Ma ühinen peaministri seisukohaga, et siin peab valitsema täielik selgus ja nulltolerants korruptsiooniohu suhtes," sõnas Reinsalu. "Sellest lähtuvalt tuleb neid küsimusi väga tõsiselt arutada," lisas ta.

Kas Järvik peaks toimuva tõttu ministriametist tagasiastuma, ei soovinud Reinsalu esialgu öelda. "Ma arvan, et hetkel on vajalik koguda informatsiooni, hetkel on vajalik, et valitsusel oleks selge väärtusjoon, mis puudutab seda, et korruptsioonikahtlused ei tohi olla õhus, vaid neile tuleb anda selge vastus," rääkis Reinsalu.

Delfi kajastas eile, et maaeluministri nõunikul Urmas Arumäel lasub kahtlus huvide konfliktis. Tema advokaadibüroo esindab korraga kaht vastanduvat osapoolt. Prokuratuurile teatavaks saanud informatsiooni pinnalt on alustatud kriminaalmenetlust.

Kontrollitakse, kas advokaat on rikkunud seadust kui ta ministri nõunikuna andis ministrile nõu tema haldusalas oleva PRIA tegevuse osas, olles samal ajal süüdistatava kaitsjaks kriminaalmenetluses, kus PRIA peab kannatanuna seisma avaliku raha kasutamise eest.

Peaminister Jüri Ratas ütles täna, et kavatseb Järvikuga esimesel võimalusel kohtuda ja ootab temalt ammendavaid selgitusi ning vastuseid. EKRE aseesimehe ja rahandusministri Mart Helme hinnangul on Järviku suhtes käimas infooperatsioon ja Järviku tagandamine või tagasikutsumine ei tule kõne allagi.

Opositsiooniparteid Reformierakond ja SDE andsid eile teada, et nende hinnangul peaks Järvik ametist tagasi astuma. Oravapartei esimees Kaja Kallas märkis, et nad annavad EKREle aega esmaspäevani. "Juhul kui esmaspäevaks pole maaeluminister ametist lahkunud algatame riigikogus allkirjade kogumise, et avaldada talle umbusaldusust."

Sotside juht Indrek Saar sõnas, et Järvik ei teeni Eesti riigi ja rahva huve, vaid on igati soosinud oma nõuniku korruptsiooniohtlikku tegevust, mis on viinud kriminaalasja algatamiseni.