„Kohtumisel kinnitasid peatöövõtja General Electricu esindajad, et hooldustööd on lõppenud ning elektrijaam alustab taas tööd selle nädala lõpus,“ ütles Eesti Energia üldkoosolekut esindav rahandusminister Martin Helme pärast täna Auveres toimunud kohtumist ettevõtte juhtkonna, ametiühingute ning Auvere elektrijaama ehitanud General Electricu esindajatega.

Ministri hinnangul on Eestile jätkuvalt oluline säilitada energiasõltumatust tagav juhitav tootmisvõimsus. „Auvere jaam on meie energiajulgeoleku seisukohalt oluline, sest suudab põlevkivist ja taastuvatest allikatest toota elektrit mahus, mis katab üle veerandi Eesti elektritarbimisest ja seda hoolimata sellest, kas päike paistab või tuul puhub,“ põhjendas Helme.

Mai keskpaigas välise soojusvaheti lekete tõttu seisatud Auvere 300-megavatise võimsusega elektrijaam on Eesti Energia kõige efektiivsem ja konkurentsivõimelisem juhitav elektrijaam, mis on võimeline andma aastas 2,2 teravatt-tundi elektrit võrku.

Helme kohtus ka Eesti Energia ametiühingute esindajatega ning sai ülevaate, et ettevõetud ümberkorraldused on läbi viidud plaanipäraselt. Kõikide lahkuvate inimeste abistamiseks teeb Eesti Energia aktiivset koostööd Töötukassa ja haridusasutustega. Suuremaid koondamisi Eesti Energia juhtide kinnitusel lähitulevikus ette näha pole.

Rahandusminister külastas tänasel Ida-Virumaa väljasõidul ka Narva piiripunkti, kohtus maksu- ja tolliameti esindajatega ning tutvus tolliametnike töökorraldusega.