Trinidad Wisemani projektijuhi Peeter Ossipi sõnul saab selliste välisprojektide juhtimisega seotud väljakutsetest omaette loo kirjutada. ”Meil oli esialgu päris keeruline, kuna Afganistanis ei panda suurt rõhku IT projektide analüüsile ja projekti algfaasis oli palju teadmatust. Ka kultuurilised erinevused mängisid kohati rolli,” rääkis ta.

Näiteks on Afganistanis nädalavahetuseks neljapäeval ja reedel, mistõttu tööpäevadest kattus ainult kolm päeva nädalas. ”Kuna me loome tarkvara lähtudes kasutajatest, siis oli meie partneriks kohalik arendusettevõte Cyberaan Ltd, kelle spetsialistid tegid kohapeal intervjuusid ning kandsid hoolt tõlketööde ja otsesuhtluse eest,” ütles Ossip.

Eesti ettevõtte poolt kasutajakogemuse disain, arendus ja testimine. ”Kokkuvõttes õnnestus projekt päris hästi. Palju aitas, et Cyberaani juht Baseer Baheer ja Afganistani valitsus olid varasemalt tuttavad Eesti IT edulooga ning meil oli omavahel usalduslik suhe,” rääkis Trinidad Wisemani projektijuht.

Ettevõtte äriarendusjuhi Marko Nembergi sõnul ei ole Lähis-Ida ja Lõuna-Aasia neile tegelikult uued piirkonnad. ”Oleme seal ka varem toimetanud, kuid antud projekt on suurim, mida me ette oleme võtnud. Eesti IT-ettevõtteid nähakse seal endiselt innovatiivse koostööpartneritena ja seda oli selgelt ka antud projekti puhul tunda,“ märkis Nemberg.

Afganistani IT- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja Ehsanullah Ahmadzai sõnul vastas erinevate osapoolte koostöö ja lõpptulemus igati ootustele. „Meie meeskond jäi Trinidad Wisemani ja Cyberaani tööga väga rahule ja loodame, et uus süsteem võetakse kasutusele kõikidel meie valitsuse veebilehtedel,“ ütles Ahmadzai.

Tänase seisuga on süsteem tehtud ning esimesed veebilehed üleval. Projekti eesmärk oli luua uus platvorm, mis sobib nii suurtele ministeeriumitele, koolidele kui ka väiksematele riigiasutustele, kus töötavad väga erineva IT-oskustasemega inimesed. Uuel platvormil on info haldamine ja uuendamine muudetud oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks.

Projekti tellis Afganistani IT- ja kommunikatsiooniministeerium MCIT. Lisaks Trinidad Wisemanile osales projektis ka kohalik Afganistani arenduspartner Cyberaan Ltd. Viimane on tehnoloogiafirma, kes on arendatud Afganistanis mitmeid e-teenuseid, sh riigi suurima kinnisvaraportaali.

Trinidad Wiseman on kasutajakogemuse (UX) disaini, äri- ja süsteemianalüüsi ning tarkvaraarenduse ettevõte ja spetsialiseerunud keerukamate teenuste ja infosüsteemide projekteerimisele ja arendusele. Tänavuses Äripäeva IT-topis oli ettevõte 19. kohal.