Kõige levinumad vigastused elektritõuksidega õnnestustes on kätel ja peal, kirjutab Helsingin Sanomat.

Ainuüksi Töölö haigla poole on pöördunud 74 inimest, kes sattus tõukeratastega seotud õnnetusse, neist 33 puhul tuli vigastuste raviks teha operatsioon. Nende patsientide keskmine vanus oli 32 eluaastat.

Kokkuvõttes on aga Töölö haiglasse jõudnud patsientide arv vaid jäämäe tipp, mis puudutab elektritõukeratastega juhtunud õnnetusi. Väiksemate vigastustega, näiteks sinikate, rebestuste ja muude haabadega patsiente on ravitud Haartmani ja Malmi erakorralise meditsiini osakonnas.

Lisaks tuuakse välja, et suurel osal õnnetustest mängis rolli ka alkohol, sest kokku 29 korral teatati elektritõukerattaga toimunud õnnetusest kesköö ja kella nelja vahel hommikul.

Töölö haigla peaarst Kaisa Virtaneni sõnul tundub, et elektritõukerattaid kasutatakse tihti pärast baariskäiku koju sõitmiseks. Kokku 65 juhul on juhtunud sõitjal õnnetus ilma teise osapooleta. Tihti on sellistel juhtudel õnnetuste põhjuseks liiga suur kiirus, tasakaalu kaotus või muud valearvestused.

Virtaneni sõnul mängisid õnnetustes selget rolli hilised õhtutunnid ning alkohol. "Elektrilist tõukeratast ei tohiks kasutada purjus peaga sõitmiseks," toonitas ta.

Mõned vigastused on ärahoitavad näiteks kiivriga, mida tuleks tegelikult tõukerattaga sõitmisel kasutada. Kiiver vähendaks Virtanenin sõnul ajukahjustuste ja lõuavigastuste ohtu kukkumisel.