Arno Kütt on juht, kelle mõtteviis, visioon ja tegutsemistahe on kui tõeliselt värske tuuleiil tänases majanduselus, kõlas põhjenduses, miks just Kütt peaks olema aasta tööstur. „Juhina pean ma end nii-öelda mängivaks treeneriks – löön kaasa ise ja osalen ka arendustöös. Mind käivitavad eelkõige väljakutsed. Kui keegi ütleb, et midagi pole võimalik teha, on hea tõestada vastupidist,“ rääkis ettevõtja ise.

Samas usub ta, et juht ei tee kunagi üksinda midagi, suured väljakutsed saab vastu võtta ainult koos tiimiga. Väljakutse on siinkohal ka meeskonna veenmine selles, et asi on võimalik ära teha „Ettevõtte juhtimine on nagu rallisõit, kogu aeg tuleb anda gaasi või pidurit, oluline on leida nende vahel õige tasakaal. Sirge peal tuleb anda gaasi ja kurvis pidurdada,“ lisas Kütt.

Viljandis tegutsev ettevõtja on pälvinud korduvalt erinevaid auhindu. Näiteks 2017. aasta Eesti aasta ettevõtjateks valitud Cleveroni asutajad Arno Kütt ja Peep Kuld osalesid seejärel ka Ernst&Youngi maailma aasta ettevõtja konkursil.

Cleveroni üle võib iga eestlane uhkust tunda

Konkursi žürii liige, ABB Balti riikide juht Jukka Patrikainen ütles, et Eesti töötleva tööstuse tegijad väärivad esiletõstmist, sest tegu on Eesti suurima majandussektori esindajatega.

„Töötleva tööstuse osakaal eelmise aasta sisemajanduse kogutoodangu kasvus oli 20 protsenti. Sellesse kasvu on andnud oma osa tugev ja innovaatiline tööstusettevõte Cleveron – hea tööandja, kes on viinud omas valdkonnas Eesti maailmakaardile. Cleveron on ettevõte, mille üle täna võib uhkust tunda iga eestimaalane. Selle ettevõtte juht väärib aasta töösturi tiitlit!“ leidis ta.

Tänavu teatas Viljandis tegutsev pakiroboti tootja, et käivitab koostöös Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor Cleveroni Akadeemia, mille eesmärk on pakkuda Viljandis eraldi rakenduskõrgharidust. Omanimelise akadeemia kaudu hakkab ettevõte rahastama robootikatarkvara arenduse õppekava tudengite õppekulusid, majutust ja toitlustust ning maksab ka üliõpilastele stipendiumi.

Cleveron paistab silma ka tootearendusega. Augustis tutvustas ettevõte uut toidurobotit, mis hakkab pakkide asemel hoiustama toidukaupu. Juunis avaldas Cleveron, et alustab koostööd Tšiilis baseeruva Falabella Retailiga.

Konkurss toimus alles teist korda

Aasta töösturi konkurssi korraldasid teist aastat järjest Äripäev, Tööstusuudised.ee ja ABB Eesti. Selle aasta konkursile laekus kokku 14 kandidaati. Nominendid olid Ruth Oltjer (Chemi-Pharm), Arno Kütt (Cleveron), Juhan Viise (Aru Grupp), Mihkel Tammo (Estanc) ja Urmo Sisask (HY Tech Comp/Hyrles).

Žüriisse kuulusid eelmise aasta võitja Heiki Einpaul (Hekotek), Jukka Patrikainen (ABB), Igor Rõtov (Äripäev), Tanel Rebane (EAS), Mait Palts (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda) ja Kaupo Reede (majandus- ja kommunikatsiooniministeerium).