Fazer Leipomot andis reede õhtul teada, et poodidest kutsutakse tagasi Oululainen Reissumies tšillikana võileivad. Toote allhankija tooraine tootja teatas, et leidis toorainest listeeria baktereid, vahendab Iltalehti.

Mõni hetk pärast Fazeri teadet andis Evertaste Oy teada mitmete toodete tagasikutsumisest. Soome tearviseamet THL teatas oma kodulehel, et listeeria bakteri põhjustatud listerioos võib kulgeda kergelt nagu gripp või kõhugripp.

Vanuritel ja nõrgenenud immuunsusega inimestel aga võib bakter põhjustada raskeid põletikke nagu ajukelmepõletikku. Rasedatel põhjustab listerioos kõrget palavikku ning see võib kaasa tuua raseduse katkemise või enneaegse sünnituse.

Toodete Oululainen Reissumies Eväsleipä Chilikana 135g osas puudutab tagasikutsumine partiisid, mille viimane müügipäev on 22.11–29.11. Neid tooteid on valmistatud liinidel, kust leiti listeeriabaktereid.

Fazer soovitab tarbijatel hävitada need tooted ja saata pakendid Fazeri klienditeenindusse hüvitise saamiseks.

Lidli osas puudutab tagasikutsumine Deli Corneri einevõileibu, mille viimane müügipäev on 23.11–27.11.2019. Select & Go kanarullide osas puudutab tagasikutsumine rulle, mille viimane müügipäev on pakendil 22.11.–28.11.2019

Lidl eemaldab tooted müügilt ettevaatusabinõuna, kuna nende valmistaja Evertaste Oy andmetel on toodetel listeeriaoht. Tarbijatel palutakse lõpetada nende toodete tarbimine ja hävitada tooted. Kliendid saavad toote viia tagasi lähimasse Lidli poodi, kus neile hüvitatakse toote maksumus.

Augustis teatati, et Inglismaal suri listerioosi kuus inimest, kes olid söönud kolmnurkseid einevõileibu ja salateid.

Evertaste Oy teatas, et tagasi kutsutakse ka järgmised Go!Deli tooted:

  • GO! Deli Juustu-singikolmnurkvõileib 210g
  • GO! Deli Einevõileib 165g
  • GO! Deli Kana-mangokolmikvõileib 175g


Evertaste teatas, et nimetatud partiidel on listeeriaoht ja tagasikutsumine on ettevaatusabinõu. Tarbijatel palutakse jätta need tooted tarvitamata.