"Eesti siseselt tellides, ei ole probleemi. Samuti ei ole tõenäoliselt probleeme ka Euroopa Liidust tellides," soovitas Omniva pakiäri juht Andre Veskimeister ERRi hommikuprogrammis.

"Hiinast tellides, aga on tegemist suure riskiga, et see ei pruugi enam kohale jõuda. Samuti ka näiteks USAst tellides," hoiatas Veskimeister. Ta lisas, et kui on kindel soov veel jõuludeks kaugemalt maailmast pakk tellida, siis võiks eelistada kiiremat ja kallimat kullerteenust, millega jõuavad pakid kohale ka kaugematest kohtadest.

"Meie soovitame pakid pigem tellida Eesti e-poodidest, sest siis jõuavad kaubad kohale. Kohalike e-kaupmeeste kiituseks peab ütlema, et nad on tublid ja paljud eestlased leiavad oma jõulukingid just kodumaistest e-poodidest," rääkis Veskimeister.

Sama soovitas Veskimeister ka paki saatmise osas ja hoiatas, et näiteks Austraaliasse või Kanadasse ei pruugi siit teele pandud pakid jõuludeks kohale jõuda. "Küll aga ei ole hilja saata pakki Eestis või Euroopa Liidus. Eestis jõuavad pakid 90 protsendil juhtudest kohale järgmisel päeval," lisas ta.

Eelmisele aastale sarnast pakiummikut Veskimeistri sõnutsi oodata pole, sest eelmise aasta lõpus avatud Omniva uus sorteerimiskeskus on nüüd kenasti tööle hakanud. "Uus sorteerimiskeskus on nüüdseks suurepäraselt tööle läinud. Praegu töötame me seal tegelikult isegi osalise koormusega ja kuna me tegime selle sorteerimiskeskuse järgnevaks 10 aastaks, siis praeguste jõulumahtudega saame me väga hästi hakkama," kinnitas ta.

"Eelmise aasta kogemusest saime kõik halva teada, mis kõik võib sorteerimiskeskuses juhtuda ja nüüdseks oleme need probleemid lahendanud. Oleme valmis nii selleks kui ka järgmisteks jõuludeks," oli Veskimeister optimistlik.

Aastate lõikes on pakkide mahud Veskimeistri sõnul juba kümmekond aastat kasvanud. "Kasvu on näha ka edaspidi, kuid kasvutempo on praeguseks natuke raugenud," lisas ta.