Stenbocki maja

Hoone, kus asub Eesti Vabariigi valitsus ja Riigikantselei, on juba 227 aastat vana ja asub aadressil Rahukohtu 3. Hoone ehitusaasta on 1792. See hoone oli esimene, mida termokaameraga kontrolliti. Termopilti analüüsides oli näha, et peamine soojuskadu toimus läbi akende ja välisukse. Hoonest pääseb üsna palju soojust välja ka seinte kaudu (kliki pildi peal).

Hotell Telegraaf

Hotell Telegraafi hoone aadressil Vene 9 on ehitatud 1878. aastal ja seega 141 aastat vana. Hoones teostati termopildistamine, kui välistemperatuur oli umbes null kraadi. Põhilised soojuskaod, nagu ka Stenbocki residentsi puhul, toimuvad peamiselt akende kaudu. Kuid võrreldes naabermajadega pole selle hoone soojuskaod väga suured (kliki pildi peal).

Ministeeriumide ühishoone ehk nn superministeerium

Aadressil Suur-Ameerika 1 asuv 14-korruseline hoone on ehitatud 2017. aastal. Mõni aasta tagasi kolis hoonesse viis ministeeriumi, mis võimaldas energiatarbimiselt kokku hoida. Varasema 20 000 m2 asemel on ministeeriumide käsutuses praegu 15 000 m2.

See võimaldab riigil säästa kümne aastaga kaheksa miljonit eurot energiakulus. Kui uuriti soojuskadusid hoones, täheldati, et suurem soojuskadu toimub fuajee ja hoone sissepääsu kaudu. Kogu hoones siiski puuduvad selged külmasillad (kliki pildi peal).

Radisson Blu Sky Hotel

Soojakadude uuringust oli huvitatud ka Tallinna kesklinnas asuv Radissoni hotell. Termopilti analüüsides selgus, et soojuskadu hotellis on väga minimaalne. Peamine soojuskadu toimub läbi trepikodade. Samas on hotellitoad ise hästi soojapidavad. Samuti väärib märkimist, et ka naabruses asuvatel poodidel ja kõrvalhoonetel ei ole sellist energiasäästu (kliki pildi peal).

„Tallinnas on viimase kümne aasta jooksul ehitatud palju energiatõhusaid maju. Näiteks seesama ministeeriumide ühishoone või kümned korterelamud,” kommenteeris RIA.com Marketplaces juhatuse liige Artjom Umanets.

Ta lisas, et kui maja on ehitatud vastavalt kõigile standarditele ja arendaja ei ole ehituse pealt raha kokku hoidnud, võib tulevikus kütte pealt säästa kuni 50%. „Selle näiteks on Radissoni hotell, kus soojakaod on minimaalsed,” märkis ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid