Hiljutised testid on näidanud, et tootest võib eralduda ettenähtud piirimäärast enam kemikaale. Seetõttu kutsub IKEA üles joogitopsi ostnud kliente selle IKEA-le tagastama. Tagastatud toote eest makstakse raha tagasi. Itaalias toodetud TROLIGTVIS joogitopsid, millel on märge „Made in Italy“, on ohutud ning neid tagasi ei kutsuta.

IKEA toodete ohutus on ettevõtte suurim prioriteet. Ettevõte testib tooteid pidevalt ja soovib tagada toodete vastavuse asjakohastele standarditele ja seadusandlusele ning lisaks ka IKEA enda nõuetele.

Hiljuti selgus IKEA testimisraportidest, et Indias toodetud kaasaskantavatest joogitopsidest võib eralduda ettenähtud piirmäärast enam kemikaali dibutüül-ftalaat (DPT). IKEA on keelanud ftalaatide kasutamise toodetes, mis on kontaktis toiduga, ja lõpetab seega Indias toodetud joogitopside müümise ning kutsub juba müüdud joogitopsid tagasi.

TROLIGTVIS kaasaskantavat joogitopsi on müüdud alates 2019. aasta oktoobrist. IKEA soovitab tungivalt kõigil, kes on „Made in India“ märgisega joogitopsi ostnud, selle tagastada. Tagastatud joogitopsi eest makstakse raha tagasi ning seejuures pole ostutšekki vaja näidata.