Valitsus pidas täna pensionireformi eelnõu tõttu erakorralise istungi, pressikonverentsil selgitasid istungil räägitut peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ja välisminister Urmas Reinsalu.

Helme kordas üle eelnõu peamised muudatused, mis nüüd riigikokku jõudsid ja mille üle kolmapäeval hääletatakse. "Rahanduskomisjoni poolt oli terve hulk parandusettepanekuid, mis eelnõusse ka sisse läksid. Lisaks seletuskirjas on rohkem muudatusi lahti seletatud nagu õiguskantsler käskis. Sisu poolest on nüüd erinevad väljamaksete tähtajad ja rakendumistähtajad ja muutus ka see, et nüüd on võimalik ühekorraga summa väljamaksmine," seletas Helme.

Ratase sõnul arvestatakse "niipalju kui võimalik" ekspertide arvamustega ja tänagi vaadati veel õiguskantsleri ettepanekud üle. Ratas rõhutab, et teine sammas jääb alles ja sinna saab endiselt edasi koguda. Lahkumiseks peab esitama avalduse, ka alles nüüd liituda soovijatel tuleb avaldus esitada.

Helme kinnitas, et esimesed, kes teevad järgmise aasta märtsi lõpuks avalduse, saavad oma raha sambast kätte septembris 2021. See tähendab, et see on vahetult enne kohaliku omavalitsuse valimisi, mis toimuvad 2021. aasta oktoobris.

Kõik ministrid, sh Urmas Reinsalu väitsid silmagi pilgutama, et reformi ajastamine ei ole absoluutselt seotud KOV valimistega. "Kõik sündmused toimuvad enne või pärast mingeid valimisi," olid nad ühel nõul.