PZU Kindlustuse sõidukikahjude grupi juhi Jaanus Tanne sõnul on autovargused Eestis küllaltki harv nähtus, aga see-eest tulevad nad sageli lainetena. „Tõepoolest saab meil varastatud sõidukeid aastas üles lugeda kahe käe sõrmedel, kuid enamasti toimuvad need lainetena, mistõttu saab neid seostada organiseeritud kuritegevusega. Enamasti toimuvad vargused Tallinna, Tartu ja Pärnu ümber asuvates elamurajoonides, kus öösel on vaikuses ja pimeduses varastel mugav askeldada,“ ütles Tanne. Kuna autod liigutatakse pea alati Lätti või Leetu, siis eriti ettevaatlik tasub olla neil, kes elavad Riiga suunduva Tallinn-Pärnu-Ikla maantee läheduses.

PZU Kindlustuse andmetel on pealinna mitmetes linnaosades elanikud märganud kahtlast liikumist ning tõenäoliselt sellega ka varguseid ära hoidnud. „Ainuüksi jaanuaris on meie Läti sõsarettevõte Balta teatanud koguni kümnest autovargusest – varaste saagiks on läinud kolm BMW X5 maasturit ja üks 5-seeria sedaan, kaks Audi A4 universaali, kaks Subaru Legacyt ning Mercedese ja Peugeot minibussid,“ loetles Tanne.

Pea kõigil juhtudel on varaste saagiks langenud võtmevaba käivitussüsteemiga autod, mille varastamiseks on kurjategijad võimendanud võtme signaali. Seetõttu tasub meenutada lihtsaid nippe, mille abil oma võtmevaba käivitussüsteemiga autot kaitsta varaste saagiks langemise eest:

1) Hoia autovõti isoleerituna võimalikult kaugel akendest ja välisuksest

2) Kui valmistajatehas lubab siis võib võtit hoida ka näiteks külmkapis

3) Signaali takistab ka see kui mässida autovõti fooliumi sisse

4) Saab kasutada tühja metallist kohvi-, kommi- või küpsisekarpi

5) Müügil on ka spetsiaalsed vutlarid, mis signaali tõkestavad

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid