Üleminekuperioodil Suurbritannia ja EL-i vahelises e-kaubanduse ja postiteenuse toimimises eestimaalaste jaoks muudatusi ei ole ning kaupade vaba liikumine jätkub selle perioodi lõpuni. „Pakkide saatmise ja kohaletoimetamise pärast tarbijatel muretseda pole vaja, kõik saadetised Suurbritanniast Eestisse liiguvad ka pärast 31. jaanuari harjumuspäraselt ja tarneaeg tarbija jaoks ei pikene,“ kinnitas Omniva pakiäri juht Andre Veskimeister. Ta lisas, et Omniva on üle vaadanud enda logistikaahela ja teinud ettevalmistusi selleks, et saadetised sujuvalt liiguksid.

Veskimeistri sõnul on Suurbritannia veebipoed Eesti e-ostlejate seas populaarsed ning Euroopa riikidest suudab nende kaubamahuga konkureerida vaid Brexitist hoogu saanud Saksamaa. „Suurbritannia e-poodidest ostlemine toimib aasta lõpuni inimeste jaoks samadel alustel nagu siiani ja täiendavad makse ega tasusid tarbija jaoks ei lisandu,“ rääkis Veskimeister ja rõhutas, et e-poest tellimisel tuleb alati pöörata tähelepanu ostu- ja transporditingimustele, et vältida hilisemaid muresid.

Alates 1. jaanuarist 2021 rakenduvad Suurbritannia pakkidele aga samasugused reeglid nagu kõikidele teistele kolmandate riikide saadetistele (näiteks USA, Hiina jne).

Paki saatmisel paneb Omniva aga klientidele südamele, et nad pööraksid alati tähelepanu pakendamisele. Korrektselt valitud pakend aitab kaitsta paki sisu transpordi käigus tekkida võivate vigastuste ja määrdumise eest ning garanteerib paki turvalise jõudmise saajani. Juhised õigeks pakendamiseks leiad Omniva kodulehelt.