Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals ütles täna Enefit VOLTi võrgu avamisel Ülemiste Keskuses, et mugava, tervet riiki katva ja kiiret laadimist võimaldava kiirlaadimisvõrk on võtmetegur puhta elektritranspordi läbimurdeks.

„Muutes laadimisvõimalused Enefit VOLT võrgus avaramaks, kiiremaks ja mugavamaks, anname elektriautode kasutajatele kindlustunde, et kiire laadimine on alati lähedal,“ lausus Vals. Ta lisas, et kui läbi senise võrgu on suurematest kütusekettidest neid sel teel toetanud Alexela ja Olerex, siis nüüd alustati puhta transpordi edendamiseks koostööd ka Circle K-ga.

Ülikiirlaadijad suve algusest kasutuses

Enefit VOLT avas täna Tallinnas ja Tartus neljas asukohas kuus uut kiirlaadijat (50 kW) ja kolm poolkiiret laadijat (22 kW) ning uusi laadijaid lisandub lähiajal veelgi. Kõik uued laadijad sobivad nii Euroopa kui ka Jaapani laadimisstandardile vastavatele elektriautodele. Peagi lisanduvate ülikiirete laadijate võimsus on vahemikus 150 kW kuni 175 kW. Sõltuvalt klientide vajadusest lisatakse tulevikus ka võimsamaid laadijaid.

„Ettevalmistused esimeste Enefit VOLT ülikiirlaadijate rajamiseks Tallinnasse käivad ning kliente teenindama asuvad need suve alguses. Täpsetest asukohtadest teavitame juba varsti, aga on selge, et need hakkavad asuma seal, kus klientide vajadus ülikiire laadimise järele on kõige suurem,“ lisas Margus Vals.

Circle K juht Kai Realo märkis, et lähima viie aasta jooksul oodatakse Euroopas tervikuna eratarbijatele suunatud elektriautode kasutamise plahvatuslikku kasvu, mis jõuab kindlasti ka Balti riikidesse ning Eestisse. „Elektriautode arv Eesti teedel kasvab lähitulevikus hüppeliselt ning soovime pakkuda kaasaegset ja mugavat kiirlaadimise võimalust elektriautoomanikele juba praegu,“ märkis Realo.

Tema sõnul saavad nad seejuures tugineda oma Norra kolleegide kogemusele, kus elektriautod teevad juba aastaid võidukäiku ning elektrilaadijad teenindusjaamas on tavapärane. „Näeme kolleegide juures, et laadimispunktid teenindusjaamades on klientide seas kõrgelt hinnatud ning kiirlaadimispunkti ja mugavuspoe kombinatsioon töötab kliendi vajadustest ja soovidest lähtuvalt suurepäraselt,“ lisas Realo.

Rakendust üle 600 korra alla laetud

Nädala jooksul on uut Enefit VOLT nutirakendust alla laetud üle 600 korra. „Oleme saanud juba enne teenuse lansseerimist palju positiivset vastukaja ja väärtuslikku tagasisidet, mis võimaldab meil kasutajakogemust veelgi parandada,“ märkis Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals.

Enefit VOLT võrgu uute asukohapartnerite ring laieneb pidevalt. Tänaseks on lisaks ELMO võrgustikust tuttavatele asukohtadele koostööd alustatud Tallinnas Ülemiste Keskusega, Arsenali keskusega ja Tallinna Tööstuspargid AS-iga ning Kvartali keskusega Tartus. Kõik uued asukohapartnerid on oodatud endast märku andma.

Eesti Energia arendab ka targa laadimise ning kahesuunalise laadimise teenust. Neist esimene võimaldab laadida alati soodsaima börsihinnaga ning teine muuta elektriautod elektrisüsteemi osaks ja omanikule tuluteenimise allikaks.