Coop Eesti teatas EAÜ-le, et nad ei hakka alates märtsist esitama oma kauplustes EAÜ poolt esindatud muusikateoseid. Seega ei kuule enam COOP-i kauplustes Eesti autorite ja samuti ka välisautorite lugusid, kes on EAÜ või teiste riikide ühingute liikmed. Taustamuusikat, mis hakkab COOP-i kauplustes kõlama, on loonud välisautorid, kes ei ole ühegi ühingu liikmed. Vastavat teenust pakub rahvusvaheline firma, kes reklaamib seda kui “royalty free” muusikat, kirjutab EAÜ enda kodulehel.

“Tegelikult küsib see rahvusvaheline firma ka selle n-ö “royalty free” muusika kasutamise eest tasu, kuid ühingute poolt nõutavast litsentsitasust vähem. EAÜ-l ei ole võimalik selle rahvusvahelise firmaga konkureerida ja pakkuda EAÜ repertuaari kuuluva muusika kasutusõigusi väga odava hinna eest. COOP Eesti märgib oma kodulehel, et kasum ei ole nende jaoks eesmärk omaette, vaid vahend selleks, et hoida ja arendada elu Eestimaa erinevates piirkondades. Kahju, et COOP Eesti, milline kuulub 100%-liselt Eesti tarbijatele endile, ei saa aru, et ka Eestimaa erinevates piirkondades elavad muusikaautorid vajavad oma eluks vahendeid ja et nende muusika põhiline turg on siinsamas Eestis,” väljendab EAÜ enda pettumust.

Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido sõnul on kaupluse siseraadiol kolm eesmärki: infomeerida tarbijat soodustustest, harida tarbijat ning luua meeldiv ostukeskkond. “Esimese eesmärgi täitmiseks kõlavad eetris tootepakkumised, teisel juhul oleme õla alla pannud erinevatele sotsiaalkampaaniatele. Sõnaliste klippide paremaks esiletõstmiseks otsustasime loobuda vokaalmuusikast ja valida edaspidi siseraadiosse instrumentaalmuusika. Kõige laiema valiku meile sobivat ja pidevalt uuenevat instrumentaalmuusikat leidsime Epidemic Sound’i muusikavalikust, mille esitamisõiguste eest samuti nende autoritele tasutakse,” põhjendab Miido Coopi otsust Eesti autorite muusikast loobuda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid