Konfiskeeritud ained jõuavad Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) laborisse, kus neid analüüsitakse. Analüüsid näitavad, et lisaks narkootilistele ainetele sisaldavad narkootikumid mitmeid ballastaineid, nagu näiliselt süütuid jahu ja tärklist, aga ka mürgist kodukeemiat, näiteks pesupulbrit ja rotimürki.

PPA Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse juht Rait Pikaro sõnul näeb politsei pidevalt tagajärgi, kus inimesed teadmatusest tarvitavad aineid, mille koostisosadest, päritolust ega käitlemise tingimustest neil ei ole õrna aimugi. Narkootikume peidetakse tihti kõige ebasanitaarsematesse kohtadesse, näiteks sõidukite bensiinipaagid, räpased keldrid, garaažid, kehaõõnsused jne. Uimastiäriga tegelevad inimesed keskenduvad rahalise kasu teenimisele ja ei hooli inimeste tervisest.

TAI narkomaania ja nakkushaiguste ennetamise keskuse juhi Aljona Kurbatova sõnul arvatakse tihti, et ohtlikud on ainult need ained, mida süstitakse. Tegelikult on kõik narkootikumid ohtlikud ja ainus viis ohtusid vältida, on narkootikume mitte tarvitada. Kui narkootikume siiski otsustatakse tarvitada, siis tuleb olla teadlik kaasnevatest riskidest.

Täpsemat infot narkootiliste ainete ja nende tarvitamisega kaasnevate ohtude kohta leiab veebilehelt www.narko.ee.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid