MTA avalike teenuste juht Sander Aasna sõnas Kasulikule, et enammakstud tulumaksu tagastamisega tegeleb süsteem automaatselt. “Tagastatakse vastavalt sellele, kuidas on jõutud deklaratsioone kontrollida ja otsused teha. Ja siis süsteem võtab lihtsalt nö kimpude kaupa.”

Inimestele on tänavu kõige rohkem segadust tekitanud näiteks laste tulude deklareerimine. “Uuritakse, kuidas laste tulusid deklareerida, kuidas lapsi ühe vanema deklaratsioonist teise tõsta, kinnisvaratehingute kohta, eluasemelaenu intresside kohta jne. Palju küsitakse, kas on üldse vaja deklaratsiooni esitada. Tänasest on ka palju küsimusi, et millal konkreetne isik tulumaksutagastuse kätte saab,” loetleb Aasna kõige tavalisemaid probleeme, millega MTA poole pöördutakse.

“Kes tuleb küsimusega büroosse, siis need on juba enamasti spetsiifilisemad ja keerulisemad küsimused, kust on üldistusi keeruline teha. Kõige enam pöördutakse büroodesse selleks, et saada eeltäidetud deklaratsiooni väljatrükk paberil. Lisaks on tänavu varasemast oluliselt rohkem ka välismaalastest töötajaid, kes uurivad, kas nad peaksid Eestis makse tasuma ja kuidas täpselt,” lisab ta.

Tänavu saab esimest aastat annetada enammakstud tulumaks kas täielikult või osaliselt ka heategevusele. Millised valikud osutusid inimeste seas kõige menukamateks, sellest tehakse kokkuvõte siis, kui tulude deklareerimise aeg on läbi.