"Täna on väga keeruline hinnata kuhu kütusehindadel lastakse langeda. Eks turgude avanedes olid esimesed emotsioonid suuremad ning hetkeks on 30% kütusehindade langusest järel 20%. Hetkel on maailmaturuhinnad tasemel, mis võiksid Eesti tanklatesse tuua bensiini ja diislikütuse hinnad umbes 1,2 eurot liitrist," kommenteerib AS Alexela juhatuse liige Alan Vaht.

Kui 2016. aasta kevadel langesid kütusehinnad Eestis ühe euro piirist allapoole, siis sellist hinda ei maksa enam tavakliendil oodata.

"Vahepeal on Eestis toimunud jõuline kütuseaktsiiside tõus ning hinnalisa on toonud ka biokütusekohustus. Nii on nt bensiini ja diislikütuse aktsiis tõstnud kütusehindu vastavalt 17 ja 12 sendi võrra liitrist (koos käibemaksuga) ning biokütuse mõju on täna bensiinil ca 5 senti liitrist ja diislikütusel 6 senti liitrist. Aktsiisitõusu ja biokütuse summaarseks mõjuks on seega bensiinil 22 senti liitrist ja diislikütusel 18 senti liitrist. Seega isegi kui maailmaturuhinnad langevad 2016. a. alguse tasemetele, siis alla 1 eurost hinda me kahjuks enam ei näe," selgitab Vaht.

Kütuse jaehinnast moodustavad maksud umbes 60 protsenti. Maailmaturu hind moodustab tanklates olevates hindadest umbes 30 protsenti.

Vaata allpool olevast videost, kuidas kütuse jaehind kujuneb!


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid