"Suurima muudatusena arendasime kiirkorras välja lisafunktsiooni kontaktivabaks kojuveoks. Äpis saab nüüd veelgi lihtsamalt märkida, et kuller jätaks toidukoti sissepääsu või ukse ette, kaotades sedasi kokkupuute kulleri ja tellija vahel," ütles Wolt Baltikumi tegevjuht Liis Ristal.

Ristali sõnul monitoorib Wolt olukorda kõigil turgudel ja jälgib kohalike ametiasutuste ja osapoolte soovitusi. Kõik Wolti kuller-partnerid ja restoranid on vabad otsustama otsustama, kas nad soovivad Woltis online olla või mitte. "Meie jaoks on kõige olulisem kullerite, klientide ja partnerite tervis. Selleks jälgime olukorda ja mõistame, kui mõni kuller soovib koju jääda," ütles Ristal.

Restoranidele on keerulisel ajal toiduvedu võimalus äritegevuse säilitamiseks. “Isegi kui restoranid sulgevad kohapeal söömise võimaluse, soovitame köögid hoida avatuna ja teenindada kliente kullerite abiga,” ütles Ristal. Wolt on lisaks edastanud soovitused restoranidele täiendava puhtuse tagamiseks ning luua kulleritele toidukottide pealevõtukoht, et vähendada sotsiaalset kokkupuudet.

Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) kinnitusel ei ole tõendeid, et COVID-19 viirus leviks toidu teel. Kuller-partnerid ei puuduta toitu, samuti ei veeda nad tavaliselt enam kui mõne minuti toitu restoranist peale võttes ning enam kui mõne sekundi toitu kliendile jättes.

Wolt palub kõigilt ka siiralt kannatlikkust, kuna klienditugi saab tavapärasest enam küsimusi ja päringuid, võib vastamine pisut kauem aega võtta. Samuti annavad endast parima, et hoida kojuvedu avatuna, kuid ainult juhul, kui ollakse kindlad nii kullerite kui ka klientide heaolu ja turvalisuse tagamisel.