Täna teatas Toyota, et plaanis on peatada mitmetes Euroopas ja Aasias asuvates autotehastes tootmine, kuna koroonaviiruse tõttu sunnivad riigid lõpetama töö.

Toyota peatab tänasest töö Suurbritannias ja Poolas asuvates tehastes ning Tšehhis juhtub see homme. Türgi tehaste töö peatub laupäevast, kirjutas Reuters.

Filipiinidel peatas Jaapani suurim autotootja tootmise kuni aprilli keskpaigani, kuid Malaisias jääb tehas jõude esmaspäevast kuni märtsi lõpuni.

Fiat Chrysler lõpetab enda viimases Euroopas seni veel tegutsenud tehase töö, kuna tootmiseks koroonaviirusest tingitud tarnekatkestuste tõttu pole Itaalias millestki sõidukeid kokku panna. Loodetakse, et tehase saab esmaspäeval taas käivitada. Teised Euroopas asuvad tehased peatasid tootmise kaheks nädalaks, et kaitsta töötajaid ja kohaneda nõudluse kukkumisega.

Et Hispaania kuulutas koroonaviiruse tõttu välja eriolukorra, peatab Renault Hispaanias tootmise. Seisak kestab eriolukorra kehtimiseni Hispaanias.

PSA, kes toodab Peugeot, Opel ja Vauxhalli sõidukeid, teatas, et nad peatavad töö Prantsusmaal, Saksamaal, Portugalis, Ühendkuningriigis, Slovakkias ja Hispaanias asuvates tehastes. Seisak kektab kuni 27. märtsini, kirjutas CNBC.

Ford teatas varem, et nad peatavad Hispaanias Valencia tehases nädalaks töö, kuna kolme töötaja koroonaviiruse testid näitasid positiivset tulemust. „Meil on viimase 24-tunni jooksul kolm positiivset COVID-19 testi tulemust Valencia tehases,“ märkis ettevõte.

Tegemist on Fordi ühe suurema tehasega väljaspool Ühendriike, kus töötab enam kui 7000 töötajat ja toodetakse aastas enam kui 400 000 sõidukit. Tehases toodetakse Mondeo ja Galaxy mudeleid, kirjutas Reuters.

Volkswagen teatas pühapäeval, et nad valmistuvad peatama tootmise Bratislavas asuvat tehases. Slovakkia kuulutas seoses koroonaviirusega välja eriolukorra.

Pühapäeva hommikul teatas Slovakkia peaminister Peter Pellegrini, et tehases võib olla levinud koroonaviirus. Volkswagen on Slovakkia erasektori suurim tööandja.
Volkswagen ei kommenteerinud, kas tegu on positiivse kroonaviiruse juhtumiga nende tehases. Samas teatati, et tehases töö peatamise protsess.