Lennuoperatsioonide arv hakkas langema märtsi teisest nädalast ja kuu lõpuks lakkas reisimine peaaegu täielikult, langetades lennuoperatsioonide arvu 90%. Kui eelmisel aastal samal ajal teenindas lennujaam nädalas keskmiselt 600-700 lennuoperatsiooni, siis märtsi viimasel nädalal oli neid alles jäänud veidi üle poolesaja, pühapäeval ja esmaspäeval - 29. ja 30. märtsil - ei toimunud ühtegi liinilendu.

Reisijate arv vähenes märtsis 55%, kokku läbis Tallinna lennujaama eelmisel kuul kokku üle 103 000 reisija. Aasta algusest on reisijate arv võrreldes eelmise aastaga vähenenud 16%. Märgatav langus toimus märtsis ka postivedudes, mille kogused vähenesid mullusega võrreldes pea 47%. Samas kasvas viiendiku võrra rahvusvaheliste kaubalendude (DHL, TNT, UPS) maht, mis moodustab enamuse lennukauba vedudest.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on Tallinna lennujaam kõigele vaatamata avatud, sest liinilendudest on võimalik veel kolm korda nädalas lennata Lufthansaga Frankfurti ja Belaviaga Minskisse. “Samas võib olukord lennuliikluses kiiresti muutuda, mistõttu soovitame jälgida lennuinfot Tallinna lennujaama kodulehelt,” ütles Eero Pärgmäe. “Ka turvakontroll toimib nii nagu alati. Kõik inimesed, nii töötajad kui ka reisijad, kes sisenevad lennujaama kinnisele alale, peavad läbima turvakontrolli.”

Pärgmäe sõnul jätkab lennujaam ka kauba-, otsingu- ja päästetööde, meditsiini ning eriolukorraga seotud lendude teenindamist. “Keerulisel ajal ei tohi me unustada abivajajaid ning praeguses kriisiolukorras on meie roll toetada lende, mis on vajalikud kriisi üleelamiseks, nagu näiteks lennud isikukaitsevahendite transportimiseks,” rääkis Pärgmäe.

Lendude vähenemise tõttu on muutnud reisiterminali lahtiolekuajad. Reisiterminal avatakse kaks tundi enne esimese lennu saabumist või väljumist, kuid mitte hiljem kui kell 08:00. Terminal suletakse peale viimaste saabuvate või väljuvate reisijate lahkumist terminalist kuid mitte varem kui 20:00. Öösel on reisiterminal reisijatele suletud.

Jaanuaris läbis lennujaama üle 213 000 reisija, mis oli 4,1% rohkem kui eelmise aasta jaanuaris. Veebruaris läbis Tallinna Lennujaama 211 698 reisijat, mida oli 8% rohkem kui eelmise aasta veebruaris.