Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna juhi Jako Salla sõnul kehtib haiglates ja hooldekodudes hetkel külastuskeeld, mistõttu on lähedaste tugi patsientidele tavapärasega võrreldes tagasihoidlikum ning eriti kannatavad selle tõttu just vanemaealised haiglaravil viibijad.

„Me lähtume inimeste vajadustest ja soovime, et see abi, mida tänases olukorras pakkuda, oleks võimalikult praktiline, inimlik ja toetav,“ rääkis Salla. Tema sõnul otsib ameti psühhosotsiaalse kriisiabi meeskond pidevalt selliseid abistamis võimalusi ja püüab neid vahendada.

„Kuna märkimisväärne osa haiglaravile võetud inimestest on suuremas riskis, siis on inimliku kontakti pakkumine lähedaste, hingeabi pakkujate ja vabatahtlike poolt väga oluline elukvaliteedi suurendajana ning hirmu vähendajana,“ rääkis ohvriabi juht.

Samsung ja Telia panid seljad kokku

Sotsiaalkindlustusameti, Samsung Electronics Balticsi ning Telia koostöö tulemusel jõudis sel neljapäeval Kuressaare haigla kriisistaapi 30 mobiilse interneti ja videokõnede võimekusega tahvelarvutit, mis aitavad patsientidel oma lähedastega sidet hoida.

Tahvelarvutid andis hea eesmärgi nimel kasutada Samsung ning Telia varustas seadmed mobiilse interneti ning eelinstalleeritud suhtlusäppidega.

„Praegune olukord on mõjutamas kõiki ühiskonna liikmeid koduseinete vahel olevatest lastest nende vanemate, õpetajate, hädas ettevõtete ja eesliinil olevate meditsiinitöötajateni, aga loodame, et need seadmed viirusest kõige otsesemalt puudutatutele lähedastega kontakti hoidmiseks on kasvõi väikeseks abiks sellel keerulisel ajal,“ lausus Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma. „Iga panus praeguses olukorras on samm positiivsema lõpplahenduse suunas.“

Telia Eesti kauba ja finantseerimise valdkonna juht Maksim Melamed avaldas samuti heameelt, et sotsiaalkindlustusameti abipalvele suudeti koos hea partneri Samsungiga sedavõrd kiiresti reageerida. „Tänases keerulises olukorras on ühtehoidmine ja koostöö eriti oluline ning selle idee teostusse panustasid mitmed tublid Telia ja Samsungi töötajad.“

Psühhosotsiaalset kriisiabi korraldab Eestis sotsiaalkindlustusamet. Eriolukorra vältel aitavad psühhosotsiaalse kriisiabi tegevused kaasa elanikkonna psühhosotsiaalsele hakkamasaamisele ja kohanemisele ning esmareageerijate töövõime säilimisele ja läbipõlemise vältimisele. Lisainfot leiab ohvriabi kodulehelt www.palunabi.ee/kriisiabi.

*

NB! Delfi koostöös Tallinna linnaga püüab Eestit tabanud eriolukorra ja probleemide ajal viia kokku pealinna abivajajaid- ja pakkujaid. Osale sinagi aktsioonis “Seljad kokku”!

Täpsemad reeglid:

1. Delfi pakub võimalust kõikidele töö- ning abivajajatele või -pakkujatele endast märku anda.
2. Blogisse saavad postitada registreeritud identifitseeritavad kasutajad.
3. Kõik avaldamisele minevad postitused on moderaatori poolt modereeritud.
4. Postitus peab sisaldama probleemi või abi pakkumise kirjeldust, piirkonda, inimese nime ja kontaktandmeid (e-mail ja/või telefoninumber), mille kaudu saab abivajaja või abipakkujaga ühendust.
5. Keelatud on postitada kellegi teise andmeid või tekitada postitusega kellelegi kahju.
6. Igas postituses ja üleskutses tuleb lähtuda valitsuse antud kehtivatest korraldustest.
7. Delfi ei vastuta postituste aegumise või adekvaatsuse eest.
8. Kuulutusi avaldatakse järgmistel kellaaegadel: 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 ja 21.00.