Eelmise nädala reedel andis pool aastat ametis olla jõudnud väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu avalikkusele teada, et EKRE pole rahul tema tööga ja on otsustanud ta ametist tagasi kutsuda. EKRE juhid ise põhjendasid olukorda nii sellega, et nende veregrupid ministriga ei sobinud kui ka sellega, et oma maailmavaatel on Karu pigem liberaal kui konservatiiv.

Eile nimetas president Kersti Kaljulaid vastavalt peaminister Jüri Ratase ettepanekule uueks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks senise siseminister Mart Helme nõuniku Raul Siemi, kes astus täna ametisse riigikogu ees ametivande andmisega.

Peaminister Jüri Ratas soovis uuele ministrile pealehakkamist ja kiiret süvenemist. "Loodan, et Siemi panus oma valitsusalas Eesti COVID-19-ga kaasnenud kriisist väljatoomisel saab olema tõhus. Samuti ootab teda vastutusrikas roll meie digiriigi arendamise eestvedamisel, kodumaiste ettevõtete toetamisel välisturgudel ning Eestisse välisinvesteeringute meelitamisel," sõnas Ratas.