Igakevadise traditsioonilise talgupäeva asemel tänavu toimuvad kodused maskiteod moodustavad kokku üle-eestilised maskitalgud, mille eesmärgiks on muuta isetehtud maskide kandmine inimestele omaseks, teadvustada õiget kandmist ning ühtlasi laiemalt maskikandmise vajalikkust avalikes siseruumides, et tõkestada viiruse edasist levikut. Maski valmistamise ja kandmise soovitused leiab Teeme Ära kodulehelt. Maskiteo teemaviideteks sotsiaalmeedias on: #TeemeMaske, #KannameMaske, #TeemeÄra!

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et kuna kevad on tulnud tänavu kõigi jaoks täiesti teistmoodi, tulevad ka talgud sel kevadel teistmoodi. „Igakevadist traditsioonilist Teeme Ära talgupäeva ei saa eriolukorra tõttu korraldada, kuid me saame igaüks anda oma panuse viiruse edasise leviku peatamiseks, järgides kõiki vajalikke ohutusmeetmeid. Maskitalgud pakuvad ühe lisavõimaluse, millega igaüks saab näidata, et hoolib endast ja oma kogukonnast ning on valmis võtma vastutuse,“ rääkis Tüür.

Tarmo Tüüri sõnul on inimesed hakanud eriolukorrast väsima ja kaotama valvsust, kuid ettevaatus on endiselt vajalik. „Just selle pärast otsustasime Teeme Ära talgupäeva meeskonnaga anda ka oma panuse ja kutsuda kõiki eestimaalasi nii linnas kui ka maal valmistama ja kandma isetehtud maske. Selle ühiskondliku algatusega soovime kaasa aidata, et maski kandmine kujuneks sotsiaalseks normiks,“ lausus Tüür. „Viiruse leviku peatamine nüüd ja ka võimalike tulevaste uute lainete puhul saab toimuda ainult ühiselt pingutades, igaühe panusena. Meie sõnum on kõigile üks: Teeme Eesti viirusest puhtaks!“

Kodune maskitegu on juba küllaltki korraliku stardi saanud — aktsiooni esimese ööpäevaga on valminud 25 Eestimaa kohas 268 maski.

“Teeme ära” aktsioon kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 2. mail 2020. Kõik inimesed on kuni selle kuupäevani oodatud oma maskiteost märku andma Teeme Ära kodulehel, et innustada teisigi kaasa lööma ning valmistama riidemaske endale ja oma lähedastele.

Teeme Ära talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige vajalikumad tööd. Tänavu ei saa kokku tulla, kuid kodupaiga kõige vajalikuma töö saame ära teha ikkagi vaid üheskoos — teha Eesti viirusest puhtaks.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tamrex, Vizeum, Tele2, Nordic Hotel Forum, R-Kiosk jt.

*

NB! Delfi koostöös Tallinna linnaga püüab Eestit tabanud eriolukorra ja probleemide ajal viia kokku pealinna abivajajaid- ja pakkujaid. Osale sinagi aktsioonis “Seljad kokku”!

Täpsemad reeglid:

1. Delfi pakub võimalust kõikidele töö- ning abivajajatele või -pakkujatele endast märku anda.
2. Blogisse saavad postitada registreeritud identifitseeritavad kasutajad.
3. Kõik avaldamisele minevad postitused on moderaatori poolt modereeritud.
4. Postitus peab sisaldama probleemi või abi pakkumise kirjeldust, piirkonda, inimese nime ja kontaktandmeid (e-mail ja/või telefoninumber), mille kaudu saab abivajaja või abipakkujaga ühendust.
5. Keelatud on postitada kellegi teise andmeid või tekitada postitusega kellelegi kahju.
6. Igas postituses ja üleskutses tuleb lähtuda valitsuse antud kehtivatest korraldustest.
7. Delfi ei vastuta postituste aegumise või adekvaatsuse eest.
8. Kuulutusi avaldatakse järgmistel kellaaegadel: 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 ja 21.00.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid