Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et spetsialistide hinnangul on märgpuhastus kõige tõhusam vahend kontaktpindade viirusest puhastamiseks, olgu need käepidemed, liftinupud või postkastid. „Viiruse leviku piiramiseks on väga oluline just kortermajade üldkasutatavate pindade puhtus ja seetõttu tulime ka oma linnaosa korteriühistutele appi ning jagasime kõigile soovijatele puhastusvahendit,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et sõltuvalt korterite arvust oli korteriühistutel võimalik saada kuni neli viieliitrilist kanistrit kontsentreeritud üldpuhastusvahendit, mida kasutatakse kõigi vett taluvate pindade puhastamiseks kõrgendatud puhastusnõuetega ruumides.

Linnaosavanema sõnul oli Haaberstis korteriühistute huvi puhastusvahendite vastu suur. „Kokku avaldas soovi puhastusvahendit saada üle 250 korteriühistu, kellele linnaosavalitsus jagas 3000 liitrit puhastusvahendit,“ ütles Hanimägi ning avaldas lootust, et üheskoos saab viirus seljatatud.

Tallinna Linnavalitsus otsustas pakkuda korteriühistutele trepikodade ja kontaktpindade puhastamiseks kontsentreeritud üldpuhastusvahendit, mida pealinna korteriühistutele telliti 6000 kanistrit ning mis linnaosavalitsuste kaudu ühistutele tasuta jagati. Vahend sobib kõikide vett-taluvate pindade (värvitud-, lakitud-, kahhel-, fajanss-, plast-, linoleum-, puit- jm pindade) puhastamiseks ja desinfitseerimiseks.

*

NB! Delfi koostöös Tallinna linnaga püüab Eestit tabanud eriolukorra ja probleemide ajal viia kokku pealinna abivajajaid- ja pakkujaid. Osale sinagi aktsioonis “Seljad kokku”!

Täpsemad reeglid:

1. Delfi pakub võimalust kõikidele töö- ning abivajajatele või -pakkujatele endast märku anda.
2. Blogisse saavad postitada registreeritud identifitseeritavad kasutajad.
3. Kõik avaldamisele minevad postitused on moderaatori poolt modereeritud.
4. Postitus peab sisaldama probleemi või abi pakkumise kirjeldust, piirkonda, inimese nime ja kontaktandmeid (e-mail ja/või telefoninumber), mille kaudu saab abivajaja või abipakkujaga ühendust.
5. Keelatud on postitada kellegi teise andmeid või tekitada postitusega kellelegi kahju.
6. Igas postituses ja üleskutses tuleb lähtuda valitsuse antud kehtivatest korraldustest.
7. Delfi ei vastuta postituste aegumise või adekvaatsuse eest.
8. Kuulutusi avaldatakse järgmistel kellaaegadel: 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 ja 21.00.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid