“Sel aastal toimub toiduabi jagamine eriolukorra tingimustes, mistõttu kasutame kõiki meetmeid, et vältida järjekordade teket ja vähendada inimeste vahelisi kontakte,” rääkis Svet.

Linnaosavanem Vladimir Svet rõhutas, et koroonaviirus ei ole oma ohtlikkust minetanud ja eriolukord kehtib jätkuvalt, mistõttu viiakse linnaosavalitsuse töötajate abiga sadadele inimestele toiduabipakid koju kätte. “Kõigi toiduabipaki saajatega oleme võtnud ühendust ja andnud teada, kuidas üle 15 kilo kaaluv pakk kätte saada. Linnaosavalitsuse töötajate kohustus on toimetada see toiduabipakk ka nende abivajajateni, kes on koduhooldusel või kuuluvad riskigruppi ega saa ise järele tulla,” selgitas Vladimir Svet.

Toiduabipakis on kuivaineid, konserve, purgitoite, hoidiseid, kohvi ja teed. Toiduabi saamise kriteeriumid on üle Eesti kõigile võrdsed. Abipaki saajate nimekiri koostatakse toimetulekutoetuse ja kohaliku omavalitsuse toetuste taotluste ja saajate alusel. Näiteks saavad seekord Euroopa Liidu toiduabi need inimesed, kes selle aasta jaanuari- või veebruarikuus olid kas toimetulekutoetuse või kohaliku omavalitsuse toetuse saajad. Samuti saavad toiduabi kodutute öömajades viibivad kindla elukohata inimesed.

Abifondi toetuse kasutamist koordineerib Sotsiaalministeerium.

*

NB! Delfi koostöös Tallinna linnaga püüab Eestit tabanud eriolukorra ja probleemide ajal viia kokku pealinna abivajajaid- ja pakkujaid. Osale sinagi aktsioonis “Seljad kokku”!

Täpsemad reeglid:

1. Delfi pakub võimalust kõikidele töö- ning abivajajatele või -pakkujatele endast märku anda.
2. Blogisse saavad postitada registreeritud identifitseeritavad kasutajad.
3. Kõik avaldamisele minevad postitused on moderaatori poolt modereeritud.
4. Postitus peab sisaldama probleemi või abi pakkumise kirjeldust, piirkonda, inimese nime ja kontaktandmeid (e-mail ja/või telefoninumber), mille kaudu saab abivajaja või abipakkujaga ühendust.
5. Keelatud on postitada kellegi teise andmeid või tekitada postitusega kellelegi kahju.
6. Igas postituses ja üleskutses tuleb lähtuda valitsuse antud kehtivatest korraldustest.
7. Delfi ei vastuta postituste aegumise või adekvaatsuse eest.
8. Kuulutusi avaldatakse järgmistel kellaaegadel: 09.00, 12.00, 15.00, 18.00 ja 21.00.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid