„Eriolukorra piirangute leevenemine ning inimeste aktiivsem liikumine on kasvatanud nõudlust bussiliikluse järk-järgulise taastamise järele. Seega plaanime lähinädalatel hakata väljumisi taasavama käsikäes reisijanõudluse kasvu ning liikumispiirangute vähendamisega saartega,“ kommenteeris Go Busi juhataja Andrei Mändla.

Bussifirma juhi sõnul on kavas järgmise kahe nädala jooksul taasavada vähemalt 20 kaugliinide väljumist.

„Kui aprillis liikusid inimesed oluliselt vähem ning kaugliinibusside täituvus langes tavapärasega võrreldes üle poole võrra, siis viimastel päevadel näeme ses osas mõningast elavnemist. Sealjuures on paljud saarlased on meiega ühendust võtnud ja uurinud, millal taas bussiga mandrile ja tagasi pääseb,“ selgitas Go Busi juhataja.

Alates tänasest, 8. maist taastab Go Bus Tallinna ja saarte vahelise bussiühenduse. Tartust Kuressaarde saab bussiga sõita alates 22. maist.

Plaanis on avada ka bussiliiklus Tartu-Viljandi (al 15.05), Tartu-Valga (al 18.05) ja Tartu-Põlva (al 18.05) vahel. Lisaks tiheneb alates tänasest sõidugraafik Haapsalu-Tallinna liinil.

„Eriolukorra tingimuste ja piirangute leevenedes lisame kaugliinidele täiendavaid väljumisi veelgi. Tuletame aga kõigile meelde, et jätkuvalt on oluline kinni pidada Terviseameti soovitustest enda ja kaasreisijate tervise hoidmiseks ning hügieeni tagamiseks,“ lausus Mändla.

Täpsed väljumisajad on kättesaadavad Go Busi kodulehel!

Homsest taastub ka lennuühendus saartega

„Maanteeameti otsusele tuginedes taasavame Tallinn-Kärdla-Tallinn ja Tallinn-Kuressaare-Tallinn lennuliinid,“ teatas lennuettevõtte Transaviabaltika esindaja Rene Must.

Must tõi välja soovitused enne lennukisse sisenemist, lennujaamas ootealal kasutada käte desinfitseerimiseks ootesaalis olevat desovahendit ja lennuki pardal kanda võimalusel maski.

Lennugraafik jääb endiseks, tööpäeviti saab kahel korral päevas Tallinnast Kärdlasse, kell 7.15 hommikul ja 17.00 õhtul. Kärdlast Tallinnasse saab tööpäeviti hommikuse lennuga kell 8.00 ja õhtul kell 17.45. Laupäeval saab Kärdlast Tallinnasse hommikuse lennuga kell 9.15 ja Kärdlasse saab lennata laupäeviti kell 10.00 hommikul. Pühapäeviti saab Tallinnast Kärdlasse kell 17.00 ja Kärdlast Tallinnasse kell 17.45.

Tallinnast Kuressaarde väljuvad tööpäeviti lennud kell 8.45 ja 18.35. Laupäeval kell 10.50 ja pühapäeval kell 18.35. Kuressaarest Tallinnasse saab tööpäeviti lennata kell 9.40 ja 19.30 väljuvate lendudega. Laupäeviti saab Kuressaarest Tallinnasse kell 11.45, pühapäeviti kell 19.30.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid