Autokinos on igal õhtul võimalik vaadata kaht filmi – esimene seanss algab kas kell 18.00 või 19.00 ning teine seanss 21.00 või 22.00. Pilet autokinno maksab 17 eurot ühe auto kohta. Soovi korral on võimalik soetada ka 20-eurone pilet, millest 3 eurot suunavad autokino korraldajad Nukufilmi lastestuudiole, et seeläbi anda oma panus Eesti filmikunsti arengusse. Autos võib kinoseansi ajal viibida korraga kaks inimest, välja arvatud mitmeliikmelise perekonna puhul, kes võivad kõik ühes autos koos olla.

„Filmide näitamiseks püstitame Rocca al Mare kaubanduskeskuse parklasse koostöös produktsioonilahenduste pakkuja RGB Balticuga suure 11 x 6 meetrise LED-ekraani, et kõigil autokino külastajatel oleks võimalik oma sõidukist hea ja mugav filmi vaadata,“ kommenteeris Topauto juhatuse esimees Janel Sell.

„Autokinno mahub ligi 100 autot ning hea kvaliteediga LED-ekraanid on hästi nähtavad iga ilmaga, isegi suveõhtul, kui päike ei ole veel jõudnud loojuda,“ lisas Sell.

Topauto autokino filmivalikust leiab linateoseid igale maitsele – ekraanile jõuavad filmid, mille näitamine vahetult enne koroonakriisi katkes kui ka vanad head armastatud filmid läbi aegade. Värskematest Eesti filmidest on kavas kinno tuua alles esilinastunud “VÄRSKE VERI: Parimate kavatustega”, mis on osutunud Eesti üheks edukaimaks lühifilmide kogumikuks Eestis. Samuti saab õhtuhämaras nautida äsja HÕFFil parima žanrifilmi auhinnaga pärjatud Mart Sanderi filmiantoloogiat „Kõhedad muinaslood“.

Plaanime autokino teha mõnusas filmifestivali rütmis, kus igal õhtul võib näha erinevaid linateoseid, seega on võimalus autokino külastada kas või ülepäeviti ning iga kord saada uue vahva filmielamuse osaliseks,“ selgitas BestFilm.eu projektijuht Triin Rohusaar.

Esmakordselt jõuab Eestis suurele ekraanile Brian Welshi raju film „Biidid“ muusikaarmastusest ja rave’i kultuurist. Esilinastusena saab vaadata ka Josephine Mackerrase kaasahaaravat draamat „Alice“ tublist pereemast, kes peab olude sunnil hakkama pidama maailma vanimat ametit.

„Samuti kavatseme näidata uuemaid Euroopa ja USA filmikunsti šedöövreid draamadest kuni komöödiate ja elulugudeni välja. Täpsemat kinokava on võimalik vaadata www.topautokino.eu veebilehelt,“ rääkis Rohusaar.

Filmide heli jõuab autoraadiosse läbi spetsiaalse FM-sageduse ning autokino külastajad saavad filmi nautida täiesti kontaktivabalt – pileteid kontrollitakse autokinno sissesõidul läbi autoakna. Piletite müüki kohapeal ei toimu, kõik pääsmed filmile tuleb eelnevalt soetada veebilehelt www.topautokino.eu. Autost väljumine on filmi ajal keelatud, välja arvatud hädaolukorra puhul või tualeti külastamise eesmärgil. Autokinos aitavad seansi ajal korda pidada nii turvatöötaja kui ka piletiadministraator.

„Meil on väga hea meel, et saame meie keskuse külastajatele ja ka teistele inimestele tuua kino kättesaadavaks piiranguid täis ajal. Inimestel on juba pikalt tekkinud huvi sellises formaadis meelelahutuse vastu ja positiivseid näiteid on ju juba ka naaberriikidelt võtta,“ ütles Rocca al Mare keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Helina Leif.

Korraldajad soovitavad kinoseansile saabuda aegsasti ehk vähemalt pool tundi enne filmi algust. See tagab, et kõigil on aega end rahulikult ära parkida ning valmistada end filmi nautimiseks aegsasti ette.

Topauto autokino alustab seanssidega juba sel reedel. Autokino on võimalik Rocca al Mare kaubanduskeskuse parklas külastada kuni 18. juunini.