Märtsis oli korterite keskmist hinda seirav Pindi Indeks korrigeeritud andmetel 1534 €/m². Kui märtsis tehti indeksilinnades 1237 korteriomandi tehingut, siis aprillis oli tehingute arv kõigest 765, mis on madalaim tulemus peale 2012. aasta jaanuarit. Võrdluseks, 2019. aasta aprillis tehti indeksilinnades 1388 korteriomandi tehingut.

Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman ütles, et tehingute arvu languse taga on eelkõige järsult langenud tarbijate kindlustunne, mis prantsatas kõigest ühe kuuga -2 pealt tasemele -18.

„Ebakindlus tuleviku ees on süvenenud ning sellest tulenevalt lükatakse kinnisvara ostuotsuseid edasi. Mõni pelgab töökoha kaotus, mõni ootab hinnalangust, kuid üldiselt on tarbijate stressitase koroonakriisis oluliselt suurenenud,“ lisas ta.

Võrreldes varasema hinnatipuga detsembris 2019 on indeks 9% madalam. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 150 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi enam kui 15 aastase ajaloo.