SOL Baltics tegevjuhi Rinel Piusi soovitus ettevõtetele turvalise töökeskkonna loomiseks on puhastada tööruume iga päev, kui inimesed viibivad tööl. „Sealjuures peaks koristus toimuma samadel päevadel, mil töökoht on olnud avatud. Nii kaitsete oma töötajate tervist kõige paremini,“ sõnas Pius.

Suur abi töökohas haigestumise riskide vähendamiseks võib olla ka kollektiivi sisestest kokkulepetest. Seetõttu võiks pärast kriisi tööle naastes koos kollektiiviga esmalt arutada, kuidas iga töötaja saaks anda oma panuse 2+2 reegli hoidmisse ja töökohal viiruse leviku tõkestamisse.

Siin on mõned võimalused kokkulepeteks: "Korraldage meeskondade töö vahetustega, et vähendada samal ajal ruumis viibijate arvu ja inimeste lähikontakte. Paigutage töölauad üksteisest rohkem lahku."

"Leppige kontoris kokku, mitu inimest tohib korraga köögis ja koosolekuruumis viibida ning eemaldage neist ruumidest üleliigsed toolid, et inimesed ei satuks lähestikku istuma. Leppige ka kokku, kes täidab ja tühjendab nõudepesumasinat, hoolitseb kohvimasina eest, kes koopiamasina paberi - ja toonerivahetuse eest," sõnas Pius.

"Ärge kutsuge kontorisse külalisi, vaid jätkake videokohtumistega juba harjumuspärasel viisil. Kuulutage haigena ja haigustunnustega tööle tulemine keelatud tegevuseks," loetles Pius ning soovitas kõik tehtud kokkulepped kirja panna, välja printida ja nähtavatesse kohtadesse paigaldada.

Lisaks igapäevasele tööruumide koristamise soovitusele on Rinel Piusi sõnul praegusel ajal oluline tiheda ruumide kasutuse korral sagedasti puudutatavaid pindu puhastada täiendavalt ca iga 4 tunni järel. Eelkõige tuleks pöörata tähelepanu nende pindade puhastamisele:

  • ukselingid, ukseservad, lauapinnad, lülitid, käsitoed ja käsipuud
  • WC-poti vajutusnupud, kraanid, paberi- ja seebidosaatorid
  • kohviaparaatide, printerite ja koopiamasina puutepinnad
  • PIN-klaviatuurid, puldid ja puutetundlikud ekraanid


SOL Baltics kontoris on kõik sageli puudutatavad pinnad märgistatud punaste kleepsudega, nii on puhastusteenindajal neid lihtsam märgata ja ei unune nende puhastamine. Samuti on kontori nõupidamisruumide ustele ja kööki paigutatud visuaalsed juhendmaterjalid 2+2 reegli järgmiseks.