Coopi e-kabanduse juhi Mait Mäesalu sõnul on eCoop kriisi keskel kasvanud üle kahe korra.

„Meil on varasemast rohkem kullereid, kaubikuid, komplekteerijaid ning meie tööprotsessid on muutunud efektiivsemaks. Kui tänased mahud püsivad, on meil võimalik toidukaupa koju ja toidukappi tuua ilma teenustasuta,“ ütles Mäesalu.

„Kui kriisist üldse midagi positiivset välja tuua, siis see on kahtlemata olnud e-kaubanduse kiire areng nii meil kui ka mujal sektorites. Täna suudame kauba koju tuua samaks või äärmisel juhul järgmiseks päevaks ning toidukappidesse alati samaks päevaks. Võrreldes kriisi algusega on areng olnud meeletu,“ lisas Mäesalu.

eCoop alustas ostukorvi suurusest sõltumata tasuta kojutarnega maikuu alguses. „Alguses ikka küsiti, kas on naljamehi ka, kes teevad 2€ oste, kuid tegelikkuses see nii ei ole. Toidu ostmine e-poest on muutunud tavapäraseks tegevuseks ning inimesed oskavad hinnata nii enda kui teiste aega väga hästi,“ ütles Mäesalu.

Coopi e-pood avas mullu sügisel Baltikumi suurima komplekteerimiskeskuse ning on nelja tegutsemisaasta jooksul keskendunud kõige innovaatilisema teenuse pakkumisele, tuues esimesena Eestis turule toidukapid (sh maikuu alguses Eesti esimese Cleveroni toidurobotkapi), pakkudes e-poe keskkonnas Aasta E-Tegu 2017 tiitli pälvinud videoretsepte, mille sisu on võimalik ostukorvi lisada üheainsa hiireklikiga ning on loonud koostöös Toidupangaga lahenduse, tänu millele saab internetist saata läbi eCoopis toidukaupa hädavajajatele.