„Jalgratas on tervislik ja keskkonnasõbralik valik, mistõttu soovime seda propageerida transpordivahendina. Alanud rattaalgatusega tahame anda oma panuse, et hoida loodust ning pakkuda autoomanikele keskkonnasõbralikumaid lahendusi,“ ütles ERGO transpordikahjude osakonna juht Raido Orulaid.

ERGO kahjukäsitlusstatistika kohaselt juhtub õnnetus iga 20. liikluskindlustuse kliendiga. Sõiduki taastamiseks kuluv remondiperiood on keskmiselt viis päeva, mille jooksul asendusautot vajab 35% autoomanikest.

„Oleme seisukohal, et pooled asendusautode kasutajatest võiks valida auto asemel ratta, kuid kindlasti on jalgrattaga linnas liikumise osas veel mitmeid hirme ja eelarvamusi, mis vajavad järele proovimist, lisaks on tarvis tekitada harjumus. Jätkuva koroonaohu tõttu võiks ratas olla sel suvel heaks alternatiiviks ühistranspordile. Kui mõelda veel suuremalt, siis tegelikult võiks jalgratas olla üldse alternatiiviks peres olevale teisele autole. Suuremates linnades võib lühemate vahemaade läbimine rattaga olla kiirem transpordiviis kui autoga sõites. Väheneb liiklusõnnetuste risk, mis kasvab tipptundidel ja inimesele endale on aktiivsem elustiil lihtsalt väga kasulik,“ lisas Orulaid.

ERGO kindlustuse andmetel juhtub jalgratastega oluliselt vähem õnnetusi kui autodega. „Kui möödunud aastal registreerisime keskmiselt 800 kaskokindlustusjuhtumit ühes kuus, siis samal ajal kogu aasta vältel jõudis meieni vaid 43 teadet jalgratturitega toimunud liiklusõnnetustest, neist omakorda 75% leidsid aset suvel,“ sõnas Orulaid.