„Kuigi väljastatud kodulaenude maht on koroonaviirusest tingitud kriisi tõttu langenud, siis turg pole seisma jäänud ning laene taotletakse ja antakse välja jätkuvalt,“ ütles Luminori krediiditoodete juht. „Hea krediidivõimega kliendid saavad ka tänases olukorras häid laenupakkumisi ning seda näitab ka viimastel kuudel väljastatud eluasemelaenude intressimäär, mis on viimase kümnendi madalaimal tasemel,“ lisas Raadik.

Heiki Raadiku sõnul on kodulaenude kättesaadavus ning üldised tingimused püsinud aastate jooksul üsna stabiilsetena ning kui kliendi krediidivõime on tugev ja sissetuleku vähenemise risk väike, siis väljastatakse laen kriisieelsetel tingimustel. Üldjuhul antakse kodulaenu kuni 30 aastaks ning omafinantseeringu ehk sissemakse määr on 15–20 protsenti, mida saab Kredexi garantii abil vähendada 10 protsendini või täiendava tagatise abil isegi null protsendini.

Eesti Panga statistika põhjal oli mais pankade poolt väljastatud kodulaenude maht 80 miljonit eurot varasema 110 miljoni euro asemel. „Väljastatud kodulaenude maht langes maikuuks pea kolmandiku võrra, kuid nüüdseks näeme juba positiivsemaid noote – viimasel ajal on nii taotluste kui ka väljaantavate laenude maht hakanud taastuma“, ütles Raadik.

Luminori krediiditoodete juhi hinnangul ei ole kodu ostmiseks kunagi halb aeg ning lisas, et kui inimesel on laenu võtmiseks tugev taust, omafinantseering olemas ning kindel soov osta oma kodu, siis tasub kindlasti oma võimalusi lähemalt uurida.