Lisasissetulek on küll tervitatav, kuid põhitöö kõrvalt võib olla keeruline leida aega ja motivatsioon veel rohkem pingutada. Selle vastu aitab näiteks see, kui lisatöö on südamelähedane ja nauditav, sõnas Lehemets, kes teenib lisateenistust kirjutamisega. „Olen kirjutamist alati nautinud, sest sõnadega mängimine on minu jaoks lõbus tegevus. Võimalus selle tegevusega raha teeninda on siin minu jaoks vaid lisaboonus,“ sõnas ta.

Ao sai lisateenistuseks inspiratsiooni umbes seitse aastat tagasi koduta loomade varjupaiga vabatahtlikuna töötades: „Käisin seal koertega jalutamas ning tekkis idee, et äkki ka koeraomanikud vajaks sellist teenust. Olen hetkel ka lapsega kodune ning see on hea lisategevus.“

Preemia iseendale

Lehemets ja Ao sõnul motiveerib neid lisatööga tegelema ennekõike soov oma sissetulekut suurendada. „Leian, et inimesed, kes oma annet suudavad sissetuleku suurendamiseks ära kasutada, on õnnega koos,“ arvas Lehemets. „Kuigi alati ei pruugi kirjutamistuhin suure hooga peal olla, siis motiveerin end mõttega, et selliseid pakkumisi ei ole väga kerge tööturult leida.“

Lisatööks annab motivatsiooni see, kui seada omale kindel eesmärk, mille jaoks seda tehakse, rääkis Ao. Ka ootamatuste puhul on hea, kui omale on suudetud koguda rahaline tagavara. „Lisaraha on just kui preemia endale ja tervele perele, mille eest saab käia näiteks reisimas.“

Lisatööst ettevõtteks?

Kui lisatöö muutub edukaks ning stabiilseks sissetulekuallikaks, tasub kaaluda oma ettevõtte loomist. Samas tuleks arvestada, et sellel teel võib esineda takistusi, näiteks tuleks koguda algkapitali ning oma hirme ületada. Näiteks tõi Ao välja, et ettevõtte alustamiseks on keeruline pangast laenu saada, kui oled lastega kodune.

Lehemets veel oma ettevõtet asutama ei kiirusta. „Tunnen, et ettevõttega tegelemiseks tuleb selleks aega panustada, kuid kuna aega kunagi üle ei ole, siis niisama riiulifirma loomisel ma mõtet ei näe,“ arvas Lehemets. „Samas olen ikka mänginud mõttega, et kunagi tulevikus oleks hea sellise tööga oma põhitulu teenida. Eriti ahvatlev on just võimalus, et kirjutada saab asukohast sõltumata.“

Kui soovid rohkem nõuandeid, kuidas säästlikumalt elada, raha koguda ja investeerida, liitu #Kogumispäevikuga ja kuula Kogumispäeviku podcaste.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena