„Klientide paremaks ja kvaliteetsemaks teenindamiseks pikendasime ja uuendasime sel suvel oma sorteerimisliini, et suurendada käitluse jõudlust. See omakorda aitab tagada laiema pakiautomaatide võrgusiku teenindamise,“ sõnas Itella pakiveo teenuste direktor Rauno Parras. Ta lisas, et uuenenud sorteerimisliin võimaldab pakke täpsemini sorteerida ehk oluliselt väheneb inimlike eksimuste võimalus. Lisaks on uuenenud sorteerimisliini liikumiskiirus suurem, mis võimaldab ühes tunnis sorteerida senisest poole võrra rohkem pakke.

260 pakiautomaati üle Eesti

Kuna nii pakiveo nõudlus on kasvanud kui ka pakiautomaatide kasutamine tõusnud, suurendab Itella smartpost oma senist pakiautomaatide võrgustikku 2021. aastaks 260 pakiautomaadini.

„Uute Eestisse paigaldatavate pakiautomaatide suurimaks uuenduseks on kesk-konsooli puudumine ehk igal uksel on iseseisev lukk. See tähendab, et automaadi juures saab ilma järjekorras seismata korraga toimetada mitu inimest,“ kirjeldas Itella pakiveoteenuste direktor, lisades, et tegemist on esimese sellise pakiautomaadi tüübiga Eestis, mis lihtsustab nii pakkide saatmist kui ka nende vastuvõtmist.

Parras lisas, et eraldiseisev ukseluku süsteem võimaldab oluliselt vähendada ootejärjekordi pakiautomaatide juures.

Lisaks Eestis võrgustiku kasvatamisega on Itellal plaanis laiendada enda tegevust ka Baltikumis ja Soomes. Lätti paigaldab Itella aasta jooksul 150 ja Leetu 210 pakiautomaati. Soomes kasvab 2021. aasta lõpuks pakiautomaatide arv 3200 automaadini, mis teeb Itellast regiooni suurima pakiautomaadi võrgustikuga ettevõtte.

„Kevadine eriolukord ja e-kaubanduse tellimuste suurenemine paisutas meie mahud oluliselt suuremaks, kui need on olnud viimaste jõulude ajal, mil pakimaht hooajaliselt hüppeliselt kasvab. See kevad oli meile hea n-ö treening, et olla veelgi paremini valmis kasvavaks pakiveomahuks,“ sõnas Parras.

Ta kinnitas, et peale pakiautomaadi võrgustiku suurendamist ja sorteerimisliini uuendamist, on Itella ka sesoonselt hüppeliselt kõrgema mahu teenindamiseks valmis, et ületada klientide ootuseid ja tagada kiire ning mugav pakiveoteenus.